Sunday, 07 March 2010 00:09

Ukraiņi apkārt pasaulei

Šodien, veicot ceļojumu apkārt pasaulei, pāri Atlantijai startējusi Ukrainas jahta Kupava. 10.novembrī izgājusi no Kijevas, pašā pēdējā brīdī paspējusi iziet Dņepras slūžu kaskādi (Kahovkā slūžojās 4 stundas pirms sezonas slēgšanas!), pieveikusi Melno jūru, Bosforu, Dardaneļus, Gibraltāru, laiva tikko atstājusi Zaļā raga salas ar kursu uz Fernando Noronjas salu pie Brazīlijas krastiem.

Kupava plāno būt pirmā Ukrainas jahta, kas apņems Horna ragu rietumu virzienā un dosies uz Antarktīdu. Šis burājums, atkarībā no vērtētāja skatījuma uz lietām, var tikt uztverts gan kā visai neprātīgs, gan varonīgs divu apstākļu dēļ.

Pirmais ir jahta: 9 m gara, 3,5 tonnu koka laiva, būvēta pirms 24 gadiem sacensībām upē. Kaut arī pēc tam pārbūvēta atklātai jūrai un 2000.g. burājusi gar Spānijas krastiem, neizskatās visai piemērota okeānam, sevišķi Dreika šaurumam. Īpaši acīs krīt mazais degvielas krājums uz borta - 35 l bāka un 2x20l kannas, kā arī iztekti sportiskais masts. Visi 4 komandas locekļi gan ir ļoti pieredzējuši burātāji. Otrs apstāklis ir laiks. Iziešana no Kijevas notika lielā steigā, lai paspētu iziet no Dņepras pirms navigācijas beigām. Tomēr šobrīd jau ir marts. Tas nozīmē, ka, pat ļoti steidzoties, pie Horna raga Kupava būs vēlā rudenī vai pat ziemas sākumā (D puslode). Šajā laikā ar mazu koka laiviņu doties uz Antarktīdu ir ļoti ekstrēmi. Mums atliek tikai sekot līdzi un novēlēt veiksmi. Šis ir vēl viens piemērs, ka naudas trūkums nevar būt iemesls, lai neburātu pāri okeāniem. Kupava uztur sakarus ar amatieru radio palīdzību, tādēļ vissvaigākās ziņas par tās atrašanās vietu atrodamas Ukrainas radioamatieru mājas lapā: www.uarl.com.ua

Šajā pat lapā var sekot citas ukraiņu jahtas - Ivanois ceļojumam. Ivanois 2. septembrī izgāja ceļojumā apkārt zemeslodei, veltītam Odesas pilsētas 215. gadu jubilejai. Šobrīd tā atrodas Kergelēna salās - rajonā, kurā, iespējams, pazudis Latvijas katamarāns Kaupo.

Aptuveni pie tiem pašiem garuma grādiem, tikai vairāk uz ziemeļiem, atrodas arī buratajiem.lv vairākkārt pieminētā austrāliete Džesika Vatsone.

 

 
Kupava3

12 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE