Sunday, 12 April 2015 22:15

Ar 'La Vagabonde' aizraujošā ceļojumā apkārt pasaulei

Ar 'La Vagabonde' aizraujošā ceļojumā apkārt pasaulei Foto: S/V La Vagabonde

Trakajiem pieder pasaule! Tieši šis, tik labi zināmais teiciens ļoti precīzi raksturo divus jauniešus no Austrālijas Railiju Vaitlams un Elainu Karousa, kuri pirmo reizi satikās Grieķijā un 2014. gada rudenī uzsāka aizraujošu ceļojumu ar jahtu, lai gan burāt nemaz nemācēja. 

Viņu mērķis ir apburāt apkārt pasaulei. Ja tas neizdosies - vismaz tikt līdz Austrālijai.

Pats aizraujošākais Railija & Elainas burāšanas ceļojumā, atskaitot pašu ceļojumu, ir tas, kā viņi burājot tiek galā ar dažādiem izaicinājumiem. 

“Bez zināšanām kā burāt un bez pieredzes, tas ir bijis liels izaicinājums un mēs visu laiku mācāmies jaunas lietas ... (kas parasti notiek smagākajā veidā). Bet mums ļoti patīk burātāju dzīvesveids, un izaicinājums ar La Vagabonde apburāt apkārt pasaulei. Mēs nevēlētos būt kaut kur citus un darīt kaut ko citu”, stāsta Railijs.

Īsi sakot - mācās darot te un tagad.

“Tie, kas domā, ka kaut ko darīt bez iepriekšējas sagatavošanās ir bīstami un muļķīgi, daļēji ir taisnība, bet bez šādas attieksmes pie laivas netikt. Bet, iegādājoties laivu, tā neatstāj ostu, kamēr Tu nekļūsti par ārstu / mehāniķi / elektriķi / jūras vilku. Bet to visu pilnībā nemaz nevar apgūt”, norāda Railijs. Tāpēc viņaprāt ir labi, ja ir kaut nedaudz no šādas attieksmes.

Kā viss sākās?

Railijam, esot vēl Austrālijā un strādājot algotu darbu, bija plāns - iegādāties jahtu. Par to nevienam neko nesakot, viņš apmēram astoņus gadus krāja naudu, lai savu savu sapni īstenotu.

2013. gada sākumā  Railijs ieradās Itālijā, kur Monopolē (Bari province) no trīs vietējiem, kas nevarējuši sadalīt savu čārterjahtu biznesu, par izdevīgu cenu iegādājās čārteram paredzēto 43.3 pēdu Beneteau Cyclades. Ar to sākās viņa pirmie soļi burāšanā. Kādu brīdi viņš esot pavadījis ostā, lai saprastu, kā darbojas jahta, to iepazītu. Bet to, kā darbojas buras un kā vispār jāburā, viņam parādījis vietējais.

“Vīrs, kurš bija apmeties divas laivas tālāk, Paulo (lieliskais) apžēlojās par mani un piedāvāja man ar viņu iziet jūrā ar viņa laivu, lai es vismaz zinātu, kā pacelt buras”, raksta Railijs.

Pirmais viņa jūras pārgājiens bija uz Splitu Horvātijā kopā ar draugu Lukasu, kas viņam mācīja burāt. Viņu lielākais piedzīvojums bija iekļūšana vētrā un izaicinājums, kā nolaist buras.

 

 

La Vagabonde - 43.4 pēdu gara Beneteau Cyclades / Foto: S/V La Vagabonde 

 

Sailing La Vagabonde

Railijs & Elaina ceļojumu uzsāka 2014.gada novembra vidū no Turcijas, kur abi pamanījās uzsēdināt jahtu uz sēkļa. Šis nelielais starpgadījums radīja bojājumus stūres mehānismā, kas gan atklājās vēlāk Maltā, kur La Vagabonde ieradās decembra sākumā no Krētas.

Veicot pirmos lielos remontdarbus, tai skaitā, bilžas pumpja un auto pilota labošanu, anenometra nomaiņu uz jaunu, komanda tālāk devās uz vējaino Gibraltāru, 1100 jūras jūdžu garajā ceļā piestājot Sicīlijā, Sardīnijā, Baleāru salās. Pa ceļam saplēstas buras, problēmas ar dzinēju un citi remontdarbi tikai nedaudz apēno viņu citādi aizraujošo un bezrūpīgo ikdienas dzīvi.

No Gibraltāra La Vagabonde ceļš tālāk veda uz Lanzaroti, kas ir tuvākā Kanāriju salu grupas sala un iecienīta iecienīta treniņnometņu vieta profesionāliem burātājiem.

Lanzarotē jahta ieradās janvāra sākumā pēc mierīga, brīžiem pat bezvēja apstākļos, sešu dienu jūras pārgājiena.

 

 Foto: S/V La Vagabonde 

 

Lanzarotē komandai pievienojas Railija brālēns Džeks, kurš palīdzēja pārdzīt jahtu pāri Atlantijas okeānam uz Karību salām. Atšķirībā no Railija un Elainas, Džeks ir burātājs ar vairāku gadu pieredzi.

Pa ceļam uz Karību salām La Vagabonde komanda piestāja Kapuverdē. Mainoties platuma grādiem, mainījās arī garderobe - ziemas apģērbs tiek nomainīts uz bikini / šortiem.

 

 Foto: S/V La Vagabonde 

Karībās, Turtolā (Britu Virdžīnu salās), La Vagabonde ieradās marta vidū.

Pārgājiens pāri Atlantijas okeānam 2300 jūras jūdžu garumā prasīja 17 dienas un bija ļoti labvēlīgs, neskatoties uz to, ka ik pa laikam viņus pārsteidza stipri vēji,  saplēsa spinākeru, salauza dažas lietas, dažas lietas pazaudēja. Abi puiši maiņās pavadīja pa piecām stundām (Džeks uz sevis ņēma nakts maiņas), kamēr Elaina - viņa arī komandas šefpavārs varēja vačā atrasties divas stundas.  

 

 Foto: S/V La Vagabonde 

 

No Britu Virdžīnu salām La Vagabonde devās uz Santmārtenu.

La Vagabonde Karību salās plāno uzturēties sešus mēnešus. Ikvienam interesentam ir iespēja pievienoties viņu izbraucieniem.

Railija un Eleinas piedzīvojumiem var sekot līdzi viņu YouTube kanālā Sailing La Vagabonde.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE