Sunday, 28 April 2019 14:56

Roberts Remesis iekļūst izšķirošajā konkursa kārtā uz bj 'Delos' stipendiju Atlantijas okeāna šķērsošanai

Roberts Remesis iekļūst izšķirošajā konkursa kārtā uz bj 'Delos' stipendiju Atlantijas okeāna šķērsošanai Foto: Roberta Remeša personīgā arhīva

Latvijas burātājs Roberts Remesis ir iekļuvis kruīza burāšanas pasaulē labi zināmās buru jahtas Delos burāšanas stipendiju konkursa finālkārtā, liecina jahtas komandas sestdien publicētais video.

Stipendija dos iespēju kopā ar b/j Delos komandu šķērsot Atlantijas okeānu no Floridas (ASV) līdz Azoru salām (Portugāle) laika periodā no 5. jūnija līdz 15. jūlijam.

Finālkārtai uz stipendiju ir izvēlēti 5 kandidāti, kuri ir no Kubas, ASV,  Lielbritānijas, Trinidādas, kā arī no Latvijas.

Šobrīd notiek konkursa izšķirošā cīņa. Stipendija tiks piešķirta tam kandidātam, kura vai kurš būs ieguvis lielāko atbalstu komentāru veidā zem konkursa finālkārtas video.

Šis video ir kandidātu iesūtīto video apkopojums, kurā viņi atbild uz jautājumiem par to, kāpēc konkrētais kandidāts ir tas, kuram vai kurai ir jāiegūst šī stipendija, kas ir viņu iedvesmotājs vai mentors, ko un kāpēc viņi ņemtu līdzi uz neapdzīvotas salas, kā arī jāatbild par to, ar kuru dzīvu būtni viņš sevi asociē, un kādu superspēju sev izvēlētos, ja tāda iespēja būtu.  

Lai atbalstītu kandidātu izšķirošajā cīņa par stipendiju, zem video komentāros ir jāieraksta savas pārdomas par to, kuram ir jāiegūst stipendija un kāpēc.

Piecu finālistu video apkopojums. 

Roberta pieteikumu skatīt no ~14:44 minūtes.  

 

 

Savā Facebook kontā Roberts raksta:

“Mans video ir YouTube. Pēdējais. Es mēģinu atbildēt uz dažiem asprātīgiem jautājumiem un sniegt atklātas atbildes. Man ir nepieciešama neliela jūsu palīdzība. Ja jūs domājat, ka esmu pelnījis stipendiju, atstājiet komentārus zem video manam atbalstam un ielaikojiet citus komentārus, kuri atbalsta mani. Šobrīd esmu uz viļņa, par ko esmu ļoti pateicīgs”.

Lai nobalsotu par Robertu, ej uz video, kas publicēts ŠEIT, un komentāros ieraksti savu atbalstu Robertam un to, kāpēc Robertam ir jāiegūst stipendija un jābūt daļai no b/j Delos komandas pārgājienā pāri Atlantijas okeānam.

 

ATLANTIJAS OKEĀNA ŠĶĒRSOŠANA - SAPŅA PIEPILDĪJUMS

 

Roberts, kuram šobrīd ir 21 gads, burātājiem.lv atklāj, ka uz b/j Delos burāšanas stipendiju Atlantijas okeāna šķērsošanai pieteicies, jo jau no vidusskolas laikiem tas ir viņa sapnis - šķērsot Atlantijas okeānu.

"Man nav daudz pieredzes garos izbraucienus, un tas ir savā veidā izaicinājums. Man patīk sevi izaicināt un vienmēr meklēt iespējas. Kad 6 mēnešus dzīvoju Norvēģijā, Bergenā, es iestājos studentu burāšanas klubā tur. Iepazinu daudz interesantu cilvēku, iemācījos daudz jauna par burāšanu un kļuvu daudz pārliecinātāks ne tikai burāšanas lauciņā", norāda burātājs. "Ceru, ka no šīs pieredzes iegūšu lielisku pieredzi un pozitīvu iespaidu, ja mani izvēlēsies. Es jau burāju 6 vasaras, kas nav ļoti daudz, bet manuprāt pietiekoši, lai izturētu šo pārbaudījumu."

Burāt Roberts sācis 16 gados. To viņam esot iemācījis tēvs - Artis Remesis, kā arī brālis. 

"Viss sākās ar to, ka mani tēvs (Artis Remesis), pieredzējis burātājs, paņēma līdzi uz Muhu väina regati 16 gados. No burāšanas tad es neko nesapratu, taču gribēju turpināt, jo ļoti iepatikās. Tajā pašā vasarā Artis mums ar brāli Artūru nopirka 470 olimpisko sporta klases jahtiņu. Uz tās arī mums abiem sakās burāšanas treniņi tēva apmācībā. Ļoti īsā laikā iemācījāmies burāšanas esenci. Pāris gadus velāk visi 3 uzkāpām uz Platu 25 klases jahtas. Burājām ar jahtu Penelopi un Heino Elnioni kopā. Mums ar brāli tā bija forša pieredze uz nedaudz lielākas sporta laivas. Divus gadus atpakaļ ar tēvu pamēģinājām savas iemaņas Zvaigznes klasē, kas pašlaik Latvijā lēnām attīstās. Pagāšvasar Artis nopirka un uz Latviju atveda pats savu Zvaigzni, ar kuru arī tagad burājam. Visi 3 aktīvi vēl piedalāmies burāšanas sacensībās. Pašlaik dārzā ar tēti slīpējam Zvaigznei apakšu jaunajai sezonai, lai varētu drīz laist ūdenī.”

Arī savā pieteikumā b/j Delos stipendijai Roberts norāda, ka viņa ģimene is cieši saistīta ar burāšanu, ka viņi ir burājuši vētras apstākļos, piedalījušies sīvas konkurences sacensībās, un ka ir kļuvuši tuvāki, pateicoties burāšanai.  Viņš norāda, ka burāšana patiesi apvieno cilvēkus, un, ka tāpēc viņam patīkot burāšana. Tāpēc viņš burājot. Un lai izbaudītu visas emocijas, ko sniedz burāšana un lai satuvinātos ar cilvēkiem sev apkārt.

“Pievienošanās šim braucienam, varētu patiesi man palīdzēt kļūt par sevi pārliecinātākam un sniegt man izaicinājumu, kas man jau ilgi ir nepieciešams. No savas puses varu piedāvāt savus burāšanas stāstus, 6 gadus ilgu burāšanas pieredzi, personu, kas patiesi rūpējas par citiem un laivām, un lielisku atmosfēru, kurā ir diezgan labi joki. Es ceru, ka šis ziņojums nepazudīs komentāru sadaļā un jūs uzskatīsiet mani par piemērotu kandidātu", raksta Roberts savā pietiekumā b/j Delos

  

 

PAR STIPENDIJU

 

Buru jahtas Delos komanda 18. aprīlī  izsludināja stipendiju konkursu (Delos Sailing Scholarship), lai dotu iespēju jauniešiem vecumā no 16-22 gadiem mainīt savu dzīvi, šķērsojot okeānu buru jahtā.

Šī iespēja radās, jo vienam pārim no komandas (kapteinim Breeyawn (Braiens) un viņa sievai Kazza (Karīna)) gaidāms ģimenes pieaugums, tāpec viņi dosies uz Zviedriju. Tikmēr otrs komandas pāris nolēmis okeānu šķērsot.

Stipendijas mērķis ir vairot pozitīvo un labu noskaņu.

“Mēs zinām, cik ļoti okeāna šķērsošana var izmainīt dzīvi, tāpēc mēs domājām, ka tas būtu īpaši, ja šo iespēju mēs dotu jaunākiem burātājiem, kuriem citādi tādas iespējas varētu nebūt. Un labākais visā šājā?! Delos segs VISUS IZDEVUMUS! Mūsu mērķis ar šo burāšanas stipendiju ir atstāt pozitīvu iespaidu uz jaunā burātāja dzīvi”.

 

Pieteikumi stipendijai bija jāiesniedz jahtas Facebook vai Instagram kontā kā komentārs zem konkursa video pieteikuma. Zem komentāra bija jāietago savus draugus un ģimeni, lai viņi uzrakstītu savu komentāru par to, kāpēc šis pretendents būtu labs kandidāts b/j Delos komandā.

Kandidātiem tika prasīts, lai viņiem būtu neliela burāšanas pieredze, kas parāda, ka burāšana jau ir viņa vai viņas aizraušanās.

Kandidātiem bija jānorāda, kāpēc viņi vēlas sķērot okeānu un kāpēc viņi iederētos b/j Delos komandā, kā arī īsumā jānorāda savu burāšanas pieredzi.

No visiem, kuri bija nopublicējuši savu komentāru, tika izvēlēti 16 pusfinālisti - no ASV, Lielbritānijas, Trinidadas, Argentīnas, Puertoriko, Latvijas, Nīderlandes, Vācijas, Itālijas, Kubas, Kanādas un Austrālijas.

Lai izvēlētos uzvarētāju, šiem 16 finālistiem tika lūgts atsūtīt video, kurā tiek atskaņota kandidāta mīļākā dziesma un sniegtas atbildes uz dažiem jautājumiem. Tālāk tika izvēlēti pieci finālisti, starp kuriem, kā jau norādīt, ir arī Roberts Remesis.

1764 komentāri

 • Dragon Ball Super: Super Hero movie Sunday, 25 September 2022 23:56 Dragon Ball Super: Super Hero movie

  Mentioned previously from the release, you are able to perform
  game titles on many devices. The advice located here will help you to ensure your money and time are
  generally spent well.

 • Jina Friday, 23 September 2022 19:56 Jina

  It wins at the odds of 11-1 if they are of the
  exact same number or image variety and loses if they are not.

 • ErnestFew Friday, 23 September 2022 11:05 ErnestFew

  авиадоставка груза

 • JoshuaNef Thursday, 22 September 2022 11:23 JoshuaNef

  Не пропусти - Мобилизация: свежие сводки из официальных источников: https://t.me/mobinform

 • Charlesjghj Thursday, 22 September 2022 07:41 Charlesjghj

  Охрана труда

 • Kizvox Thursday, 22 September 2022 00:03 Kizvox

  A lot of thanks for all your hard work on this blog and alo try to play kizi10 games . Ellie takes pleasure in setting aside time for investigations and it’s really simple to grasp why. My spouse and i hear all concerning the compelling method you deliver powerful items on this website and as well strongly encourage participation from website visitors on the area plus my princess is undoubtedly being taught so much.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE