Thursday, 03 March 2016 16:40

Lielbritānijas burātāju žurnāls publicē rakstu par burāšanas iespējām Igaunijā

Pērnavas jahtklubs Pērnavas jahtklubs Foto: sintija sīmane

‘Igaunija daudziem Lielbritānijas burātājiem joprojām ir liels noslēpums’, tā 2014. gadā rakstīja britu burātāju žurnāla Yachting Monthly ziņu redaktors Diks Durhams (Dick Durham).

Šovasar situācija, iespējams, mainīsies. Uz to cer arī Igaunijā.

Nupat iznākušajā Yachting Monthly marta numurā publicēts plašs apskats, kas aicina lasītāju izpētīt Igaunijas piekrasti un salas burājot.

Līdztekus vispārējai informācijai par Igauniju un tās jahtu ostām rakstā sniegti arī ieteikumi, kas jāņem vērā, kuģojot Igaunijas ūdeņos.  

Raksta autors ir pats Durhams, kurš, gatavojot apskatu, 2015. gada vasarā apmeklēja visas pērn iznākušajā Igaunijas kruīza gidā minētās Igaunijas jahtu ostas - kopskaitā 52.

Durhamam situāciju Igaunijā palīdzēja izpētīt tādi Igaunijas burātāji kā jahtu būvētājs, kas vienatnē apburājis apkārt pasaulei, Uku Randmāss (Uku Randmaa), Igaunijas burātāju žurnāla Paat&Meremees redaktors Jāno Martins Ots (Jaano Martin Ots), Sāmsalas (Sāremas) jahtkluba komandors Mēlis Sārlaids (Meelis Saarlaid), kurš 2000. gadā apburāja apkārt pasaulei, apņemot Horna ragu, Kalevas jahtkluba komandors Kalevs Vāpers (Kalev Vaaper), kā arī Igaunijas burāšanas savienības prezidents Egons Elšteins (Egon Elstein).

Igaunija, kuras krasta līnija ir vairāk nekā 2000 jūdžu gara un kurai ir vairāk nekā 1500 jūrā izvietotas dažāda lieluma salas, jau ilgāku laiku cenšas iekļauties starptautiskajā kreiserburāšanas apritē.

Kā norādīts rakstā Igaunijas mērķis, lai arī joprojām gana utopisks, ir pārvērst zvejnieku un prāmju ostas, kā arī ar niedrēm aizaugušos līcīšus par jahtu ostām un piestātnēm, padarot Igauniju par galamērķi burājošām ģimenēm, kas no ostas uz ostu var nokļūt dienas gaišajā laikā.

Lai popularizētu Igauniju kā atpūtas burātāju galamērķi, Igaunija ostas un organizācijas piedalās arī dažādās starptautiskās izstādēs. Liels solis informācijas pieejamības virzienā ir sperts arī ar Igaunijas Kreiserburāšanas gida izdošanu pagājušajā gadā (izdevējs Igaunijas mazo ostu attīstības centrs).

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE