Saturday, 23 March 2013 00:00

Zilās planētas odiseja

Transatlantiskā rallija (ARC) un daudzu citu  burāšanas pasākumu organizators Džimijs Kornels ir uzsācis jaunu projektu: ralliju apkārt pasaulei: Blue Planet Odyssey

Rallija mērķis ir veicināt izpratni par globālo klimata izmaiņu sekām, jo jūras līmeņa celšanās draud iznīcināt daudzu salu apdzīvotās kopienas, tādas kā Tuvalu un Maldīvas jau līdz šī gadsimta beigām.

Rallija gaitā paredzēts apmeklēt daudzas no visapdraudētākajām salām  - tādas kā San Balas salas Atlantijas okeānā, Tuvalu, Tokelau, Tuamotum Mikronēziju, Kiribati un Maršala salas Klusajā okeānā, Maldīvu un Andamāna salas Indijas okeānā.  Tiks atspoguļotas klimata izmaiņu sekas arī citās rallija meršrutā ietilpstošās apdraudētās teritorijās: Arktikas ledājos, Lielajā Barjerrifā un Galapagu salās.

Maršruts ir izplānots tā, lai rallijs noritētu attiecīgā maršruta posma vislabvēlīgākajos laika apstākļos, kā arī ļautu pieslēgties burātājiem no starta vietām dažādos kontinentos un dažādos laikos. Jahtu komandas plānots iesaistīt zinātniskās pētniecības darbos, piemēram, tādos kā ūdens paraugu ņemšana, piesārņojuma, temperatūras, sāļuma, planktona mērīšana, jūras putnu un dzīvnieku reģistrēšana. Rallija izglītojošā programma paredz skolu iesaistīšanu gan maršruta gaitā, gan dalībnieku mītnes zemēs.

Maršruts veidots kā klasisks rietumu virziena pasaules apceļojums - caur Panamas kanālu un Torresa šaurumu. Tiem, kuri izvēlēsies lielāku izaicinājumu, paredzēts maršruta ziemeļu variants pa Ziemeļrietumu jūras ceļu vai dienvidu variants gar Lieldienu salu. Dalībniekiem no Eiropas, kuri izvēlēsies klasisko maršrutu, starts paredzēts no Londonas 2014.gada jūlijā.

Paredzēti arī atsevišķi starti grupām, kuras pievienosies rallijam Kanāriju salās: no Tromso Norvēģijas ziemeļos, Sanktpēterburgas Baltijas jūrā, Sevastopoles Melnajā jūrā un Venēcijas Vidusjūrā. Ziemeļu ceļam paredzēti 2 starti: 2014. un 2015. gadā no Tromso uz Svalbardu un tālāk gar Islandi un Grenlandi uz ZR jūrasceļu. 

Piedalīties tiek aicinātas gan vienkorpusa, gan daudzkorpusu jahtas, kuru izmērs ir no 40 līdz 60 pēdām. Minimālais komandas lielums: 2 cilvēki. Maksimālais  - ierobežots ar jahtas ražotāja noteikto ietilpību. 

Šis rallijs NAV sacensības, tādēļ nekāda laika reģistrēšana un dalīšana klasēs nav paredzēta. Drošības prasības ir līdzīgas kā ARC - jahtai jāveic kvalifikācijas brauciens un jāatbilst drošības prasībām pirmsstarta inspekcijas laikā. Dalībniekiem tiek organizēti arī semināri. Dalības maksa ietvers visu paredzēto stāvvietu izmaksas, iebraukšanas nodevas un citus formālos maksājumus jahtām, Panamas kanāla tranzītu, u.c. Dalībniekiem pašiem jāgādā par savām vīzām.

Vai šī nav lieliska iespēja atkal kādai Latvijas jahtai, 10 gadus pēc "Kaupo" un "Mildas" doties apkārt pasaulei? Draudzīgā kompānijā tomēr gan jautrāk, gan drošāk.

 

1 komentārs

  • Fetadiats Friday, 27 January 2023 23:23 Fetadiats

    Older age at onset and classification as probable PSP are factors associated with poorer survival stromectol canada

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE