Friday, 14 June 2013 08:35

Hercogiene Ketrīna kļūst par okeāna kruīza lainera krustmāti

Kembridžas hercogiene Ketrīna ceturtdien svinīgā ceremonijā Sauthemptonā (Anglija) deva vārdu vienam no pasaulē vadošās britu - amerikāņu kruīza kuģu kompānijas „Princess Cruises” jaunākajam okeāna kruīza lainerim, kļūstot par tā krustmāti. Tas tika nodēvēts karaļnamam cienīgā vārdā  - “Royal Princess”.

Pēc “Princess Cruises” prezidenta un izpilddirektora Alana Bakalū (Alan Buckelew) ievadrunas un kuģa kapteiņa Tonija Drapera lūguma dot vārdu viņa kuģim, Keita Midltone pārgrieza lentu, kas bija savienota ar 15 litrīgu 1.500 dolārus vērtu “Moët & Chandon” šampanieša pudeli. Pudele veiksmīgi sasitās pret kuģa bortu, tādējādi oficiāli iekļaujot jauno kruīza laineri jau esošajā flotē un, atbilstoši jūrniecības tradīcijām,  simbolizējot veiksmīgus turpmākos kuģa jūras ceļojumus. 

“Es nosaucu šo kuģi par “Royal Princess”, sacīja Midltone pirms lentas pārgriešanas. “Lai Dievs to svētī un visus, kas ar to kuģos”. Šie bija tie paši vārdi, kurus 1984.gadā teica arī Princese Diāna, dodot vārdu oriģinālajam (pirmajam) “Royal Princess” kuģim.

“Mēs nevar iedomāties, kura varētu būt vēl piemērotākā krustmāte mūsu jaunajam, brīnišķīgajam “Royal Princess”, norādīja Bakalū. Midltone ir “iedvesmojoša vēstniece Lielbritānijai, ar kuru “Princess Cruises” vieno spēcīgas saites -  un viņu [K.Midltoni] apbrīno visā pasaulē par viņas stilu un grāciju. Esam pagodināti, ka viņa pieņēma aicinājumu kļūt par mūsu jaunā kuģa krustmāti”. 

Vārda došanas svinīgā ceremonija bija nedēļu ilgās inaugurācijas ceremonijas centrālais notikums.

Kuģa vārda došanas tradīcija mērāma gadu tūkstošos. Dažādām tautām un kultūrām ir izveidojušās savas ceremonijas kuģa oficiālajai nolaišanai ūdenī, bet būtība visur ir līdzīga - rituāls iezīmē kuģa dzimšanu, kura laikā tiek lūgta svētība kuģim, apkalpei un pasažieriem un to drošai kuģošanai.

Krustmātes izvēlēšanās ir viens no svarīgākajiem momentiem. 19.gadsimta vidū kļuva ierasts šim goda amatam izvēlēties izcilas sievietes. Krustmāte ir simboliska kuģa patronese, kas pilda šo amatu visa kuģa pastāvēšanas laikā, simbolizējot tā garu.

Par “Princess Cruises” kuģu krustmātēm ir bijušas dažādas slavenības, ieskaitot Princesi Diānu, Odriju Hepbernu, Sofiju Lorēnu, Margarētu Tečeri un citas.

330 metrus garā un 38 metrus platā „Royal Princess” projekts tika pasūtīts 2010.gada februārī un būvniecība sākās 2011.gada martā “Fincantieri” kuģu būvētavā Monfalkonē, Itālijā. Tā paša gada rudenī tika izgatavots ķīlis. Ūdenī kuģis tika nolaists 2012.gada augustā. Kuģa aptuvēnās izmakas ir €558m ($768m).

Tas ir šobrīd ir viens no modernākajiem kruīza kuģiem pasaulē, uz kura ir, piemēram, daudzstāvu centrālā halle, kas kalpos kā sarīkojumu vieta; lielākais saldumu veikals jūrā;  “Princess Live!” TV studija; "Sea Walk" jeb pastaigu laukums virs ūdens, kas ir augšējā klāja pagarinājums ūdens virzienā (video); speciāls šefpavarā “Table Lumiere”. 

Kuģis varēs uzņemt līdz 3 600 pasažieru un uz tā atradīsies ap 1,346 cilvēku liela apkalpe. Plānots, ka savā pirmajā braucienā kuģis dosies 16.jūnijā uz Barselonu, vasaru pavadot Vidusjūrā, bet rudenī ceļos uz Karību salām. Kuģis var pārvietoties ar 22 mezglu lielu ātrumu.

VIDEO: kruīza kuģa “Royal Princess” vārda došanas ceremonija

Media

72 komentāri

 • Bleania Saturday, 28 January 2023 05:05 Bleania

  According to reports close to 50, 000 cases of endometrial cancer are diagnosed in the year 2013 in the United States buy azithromycin single dose

 • Doxaddere Friday, 27 January 2023 22:23 Doxaddere

  lasix to torsemide conversion With adequate fluid and electrolyte replacement, the expansion of plasma volume persists and plays a key role in reducing cardiovascular strain during the early stages of heat acclimation Wyndham et al

 • usavams Friday, 27 January 2023 19:09 usavams

  They have been investigated in the treatment of various disorders in which MMP activity is amplified, such as pyoderma gangrenosum, sarcoidosis, atherosclerotic aortic plaques, degenerating osteoarthritis, periodontitis, cancer metastasis, rheumatoid arthritis, scleroderma, aortic aneurysms, and amyloidosis tamoxifen citrate

 • Sinastany Friday, 27 January 2023 14:20 Sinastany

  This quantitative method was used to measure platinum Pt 195 and sulfur as S 48 buying cialis online safely Ask your doctor before taking garlic

 • opitita Wednesday, 25 January 2023 22:37 opitita

  The adjusted IRR showed azithromycin prescribing was 22 higher in 2020 IRR 1 side effects of clomid in woman

 • 1075 Monday, 23 January 2023 04:48 1075

  1075

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE