Friday, 18 October 2013 14:51

Piektdien ASV debitēs filma “All is Lost”; Latvijā tā gaidāma nākamā gada martā

Piektdien, 18.10., debiju ASV (Ņujorka un Lošandželosa) piedzīvos filma, kuru ar nepacietību gaida dauzi jo daudzi burātāji - “All is Lost”, kas ar lieliem panākumiem debiju piedzīvoja šā gada Kannu festivāla laikā maijā.

Filma vēsta par cilvēka cīņu par savu dzīvību okeānā pēc tam, kad viņa - solo burātāja, kuru atveido Roberts Redfords (77), jahta “Virginia Jean” tiek pamatīgi bojāta pēc sadursmes ar ūdenī peldošu konteineru. Redfords ir vienīgais aktieris filmā. Tāpat tajā praktiski nav teksta.

Pēc navigācijas sistēmu bojājumiem un zaudētiem radio sakariem burātājs dodas nezināmā virzienā pretī vētrai. Neskatoties uz to, ka viņam izdevies salabot sadursmē bojāto jahtas korpusu, un par spīti intuīcijai un gadiem uzkrātajai pieredzei, viņam tikko izdodas vētrā izdzīvot. Cerībā uz izglābšanos, izmantojot vien sekstantu un jūras kartes, lai noteiktu atrašanās vietu, burātājam jāpaļaujas uz okeāna straumēm, kas varētu viņu un viņa nu jau jauno laivu  - glābšanas plostu aiznest līdz kuģu ceļam. Bet saulei nepielūdzami karsējot, haizivīm riņķojot apkārt un pārtikas krājumiem izsīkstot, burātājam drīz vien no jauna nākas cīnīties par savu dzīvību.

Lai uzņemtu stāstu par solo burātāju un viņa jahtu, tika iegādātas trīs 1978.gada 39 pēdu “Cal” jahtas - “Tahoe”, “Tenacious” un “Orion” no Dienvikalifornijas (http://features.boats.com/boat-content/2003/07/offshore-dreaming/), kas “uzupurējās mākslas vārdā”. Katra no tām kalpoja savam mērķim - viena filmēšanai atklātos ūdeņos un iekšējām ainām, viena tikai iekšējām ainām, vēl viena specefektu uzņemšanai.

Lielākā daļa filmas uzņemta atklātos ūdeņos, galvenokārt Klusajā okeānā (netālu no Losanželosas, ASV un Ensenadas, Meksika krastiem) un Karību salās.

Kā norāda paši filmas veidotāji, viņi to ir radījuši tik autentisku, cik vien tas iespējams.

Regulārajos seansos filma Latvijā tiks rādīta no nākamā gada 7.marta.

Video: Behind the Scenes: http://movies.yahoo.com/video/lost-redford-interview-164102394.html

Treileris: http://www.youtube.com/watch?v=Zlgq14X0Cgk

 

“All in Lost”

Ražotājvalsts: ASV

Ražotājgads: 2013

Filmas garums: 106 min

Režisors: J.C.Chandor

Lomās: Robert Redford

Oficiālā mājaslapa: http://allislostfilm.com/

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE