Monday, 02 February 2015 13:27

Jaunietes no Latvijas uzsāk mācības uz Lielbritānijas burinieka Tenacious

 Monta Lingbērziņa (no kreisās), Diāna Panoskova un Žanna Oļševska preses konferences laikā Monta Lingbērziņa (no kreisās), Diāna Panoskova un Žanna Oļševska preses konferences laikā Foto: S.Sīmane

Divas jaunietes no Latvijas - Diāna Panoskova un Monta Lingbērziņa pirmdien, 2.februārī Kanāriju salās uzsāk deviņu dienu ilgas burāšanas mācības uz Lielbritānijas burinieka Tenacious, kas ir viens no diviem buru kuģiem pasaulē, kuri pielāgoti personām ar īpašām vajadzībām. 

Diāna sirgst ar trauslo kaulu slimību (Osteogenesis Imperfecta), tāpēc pārvietojas ratiņkrēslā. Par spīti tam viņa sevi ir pierādījusi, piedaloties integratīvā mākslas festivālā "Nāc līdzās!", dziedot, spēlējot klavieres, gleznojot un fotografējot. Tāpat Diāna pašlaik mācās Rīgas Stradiņa universitātē Komunikācijas fakultātē multimediju komunikācijas. Diānu ceļojumā pavada viņas mamma Žanna Oļševska.

Savukārt otra ceļojuma dalībniece Monta nāk no daudzbērnu (9!) ģimenes. Meitene ir veiksmīgi beigusi vidusskolu, un pašlaik studē Rīgas Pedagoģijas Izglītības un vadības akadēmijā. Labo angļu valodas zināšanu dēļ savulaik palīdzējusi arī Auces latviešu biedrības krīzes centram „Namiņš”, kas sniedzis atbalstu gan Montai, gan viņas ģimenei.

Ceļojuma laikā jaunietēm pilnībā būs jāiesaistās komandas darbā, apgūstot galvenās kuģošanas un navigācijas iemaņas. Tāpat viņām būs iespēja piedalīties gan pie buru pacelšanas un nolaišanas, gan pašām vadīt 65 metrus garo burinieku.

Gan Diānai, gan Montai šī būs pirmā burāšanas pieredze. Lai arī bažīgas par gaidāmo, abas notikumu uztver pozitīvi un ar lielu entuziasmu.

Komanda dosies ceļā no Grandkanārijām un, pa ceļam piestājot dažādās Kanāriju salu arhipelāga salās, finišēs Palmā 10.februārī. Jaunietes Latvijā atgriezīsies 11. februārī.

Sadarbība ar īpašu pievienoto vērtību

Apmācības uz Lielbritānijas burinieka Tenacious notiek biedrības “Latvijas Burāšanas mācību asociācija” (LBMA), nodibinājuma „Fonds Nāc Līdzās!” un Lielbritānijas labdarības fondu „Jubilee Sailing Trust” sadarbības projekta ietvaros.

Fonds operē ar diviem unikāliem buriniekiem Lord Nelsson un Tenacious. Abi burinieki ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai ar īpašām vajadzībām.

Kopš dibināšanas 1978. gadā „Jubilee Sailing Trust” iespēju burāt ir nodrošinājis 40 tūkstošiem cilvēku, no kuriem 15 tūkstoši ir bijuši ar dažādiem kustību traucējumiem un pieci  tūkstoši ir bijuši tādi, kas pārvietojas ratiņkrēslā. Fonda vadmotīvs ir koncentrēties uz to, ko persona spēj izdarīt un nevis nespēj izdarīt, vienlaicīgi savstarpēji integrējot cilvēkus gan ar, gan bez kustību traucējumiem.

Šāda veida starptautisks sadarbības projekts Latvijā tiek īstenots pirmo reizi. Līdz šim Latvijas jaunieši ar kustību traucējumiem uz buriniekiem burājuši starptautiskās burāšanas mācību regates The Tall Ships Races laikā. 2013. gadā, burājot uz burinieka „Tenacious”, regatē piedalījās jauniete Anna Kenne, kura pārstāvēja Biedrību Latvijas Bērniem ar Kustību Traucējumiem.  

Īstenojot šo sadarbības projektu, LBMA un „Fonds Nāc Līdzās!” vēlas popularizēt gan burāšanu kā lielisku atpūtas un izglītošanās veidu (pat ziemas apstākļos), gan vēlas aktualizēt un popularizēt jautājumu par iekļaujošo izglītību un starptautisko draudzību.

LBMA valdes priekšsēdētājs Uģis Lībietis izsaka cerību, ka šis projekts būs aizsākums ilgstošai sadarbībai un būs pamudinājums arī citiem jauniešiem iesaistīties šādās sportiskās avantūrās.

“Labie cilvēki vienmēr viens otru atrod,” tā par uzsākto sadarbības projektu saka nodibinājuma “Fonds Nāc Līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga, norādot, ka labprāt vēlētos redzēt tā attīstību arī nākotnē.

Jauniešu dalību burāšanas apmācības programmā finansiāli atbalsta “Fonds Nāc Līdzās!”, kuģu tehniskās vadības un apkalpes komplektēšanas uzņēmums LSC Shipmanagement, SIA un starptautisks transporta un tūrisma pakalpojumu uzņēmums Stena Line, SIA.

 

 

 

 

15 komentāri

 • Bliliat Tuesday, 31 January 2023 12:24 Bliliat

  org smokeout, or call 1 800 227 2345 accutane website 10 and today there are over 200, 000 patients 00 05 37

 • karemia Monday, 30 January 2023 10:23 karemia

  Marissa UGFCcwWWeEAwYHshJ 5 29 2022 clomid reviews

 • opitita Friday, 27 January 2023 09:04 opitita

  Osthole reduced the TMX induced inflammatory response clomid and nolvadex pct

 • whadetS Friday, 27 January 2023 06:00 whadetS

  ivermectin use 5 fold induction of ESR1 expression in the UCCA 3199 cell line, a minimum 6

 • beaulkKal Tuesday, 24 January 2023 12:42 beaulkKal

  Apparent Genetic Rescue of Adult Shank3 Exon 21 Insertion Mutation Mice Tempered by Appropriate Control Experiments cialis online india A, Illustration of force distance curves obtained in single RBMVEC

 • Attipse Sunday, 18 December 2022 08:30 Attipse

  propecia side effects Mankind, history, 142 p60

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE