Tuesday, 13 October 2015 18:12

LBMA un 'Fonds Nāc Līdzās!' izbraucienā ar jahtu Spaniel simboliski noslēdz kopīgi realizēto starptautisko burāšanas mācību projektu

Diāna Ponaskova kopā ar fonda Nāc Līdzās! vadītāju Sarmu Freibergu Diāna Ponaskova kopā ar fonda Nāc Līdzās! vadītāju Sarmu Freibergu Foto: Sarma Freiberga / Fonds Nāc Līdzās!

Vasarīgā 24. septembra pēcpusdienā Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA) un Fonds Nāc Līdzās! izbraucienā ar jahtu Spaniel simboliski noslēdza šā gada februārī kopīgi realizēto starptautisko burāšanas mācību projektu.

Projekts Latvijā tika īstenots pirmo reizi un tā ietvaros Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes studente un integratīvās mākslas festivāla Nāc līdzās! ilggadējā dalībniece Diāna Ponaskova, kuru pavadīja viņas mamma Žanna Oļševska, un Rīgas Pedagoģijas Izglītības un vadības akadēmijas studente Monta Lingbērziņa piedalījās deviņu dienu ilgās burāšanas mācībās Kanāriju salās.

Mācības notika uz Lielbritānijas labdarības fondam Jubilee Sailing Trust piederošā burinieka Tenacious, kas ir viens no diviem buru kuģiem pasaulē, kas pielāgots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Izbraucienā ar Spaniel devās Diāna Ponaskova, viņas mamma Žanna Oļševska, Fonda Nāc Līdzās! vadītāja un horeogrāfe Sarma Freiberga un fonda valdes locekle Marta Bieriņa.  

Lai arī jahta Spaniel nav speciāli pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, brauciens no Andrejostas līdz Rīgas jūras līcim un atpakaļ noritējis ļoti veiksmīgi.

“Laika dievs bija ar mums, tik silts un liegs rudens vakars kā augustā, ne septembra beigās. Apkārt ūdens, putni un pavisam neliels vējiņš (varēja pat vēlēties lielāku) un, galvenais, jauki cilvēki”, stāsta Sarma Freiberga, kura uz jahtas Spaniel bija pirmo reizi.

 

Foto: Sarma Freiberga / Fonds Nāc Līdzās! 

 

“Uzkāpjot uz klāja, iepazīstināja ar komandu, kapteini, jahtas uzbūvi, drošības instruktāžu un tad bijām gatavi doties ceļā. Izbraucot caur Rīgas jūras vārtiem, sajutām nostalģiju pēc tā, ko bijām piedzīvojušas uz buru kuģa Tenacious. Tās tiešām bija neaizmirstamas sajūtas. Mūsu jūras līcis bija tik mierīgs un romantisks ar bāku gaismu atspīdumiem uz ūdens spoguļa. Jahtas kapteinis [Juris Radus] un Uģis Lībietis [LBMA valdes priekšsēdētājs] mums stāstīja aizraujošus piedzīvojumus ar jahtu Spaniel un dalījās ar nākotnes sapņiem”, atceroties braucienu, iespaidos dalās Diāna Ponaskova.

Brauciena laikā pasažierēm bija iespēja iejusties arī komandas locekļu lomā.

“Uz Spaniel klāja mēs baudījām ne tikai skaistu izbraucienu, bet arī ar prieku palīdzējām buras salikšanā, kad devāmies atpakaļ uz ostas pusi. Arī Fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga izmēģināja savus spēkus buras pievilkšanā. Mūsu sieviešu kompānija vēlreiz pārliecinājās, ka šīs darbs ir raitāk un vieglāk veicams ar vīriešu spēku, taču sievietes arī ir ļoti varošas,” stāsta Diāna.

“Tagad zinu, kā buru saloka, cik grūti ir vinču griezt ....”, savukārt atklāj Sarma Freiberga.  

Gan Diāna, gan Sarma izsaka pateicību kapteinim un komandai par draudzīgo atmosfēru, doto iespēju baudīt izbraucienu ar jahtu Spaniel, iegūt jaunas zināšanas, sajūtas un pieredzi.

"Paldies kapteinim Jurim par lielisko vizināšanu un visai komandai par draudzīgo atmosfēru un pirmajām apmācībām dažu labu jahtas darbiņu izdarīt. Esmu ļoti iepriecināta un pateicīga kapteinim Jurim, kurš uzdrošinājās paņemt cilvēku ratiņkrēslā uz jahtas. Kā arī vēlos pateikt paldies Uģim, kurš visu šo epopeju uzsāka,” saka fonda vadītāja.
 

Foto: Sarma Freiberga / Fonds Nāc Līdzās! 

 
"
Fonds Nāc līdzās! integrācijas jomā darbojas jau no 1997. gada, atbalstot bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā un viņu vecāku problēmu izpratni. Apjoma ziņā lielākais fonda projekts ir integratīvais mākslas festivāls Nāc līdzās!, kas tiek rīkots kopš fonda pirmsākumiem.
 
Latvijas Burāšanas mācību asociācijas mērķis ir burāšanas mācību popularizēšana, piedāvājot iesaistīties starptautiskajās burāšanas mācību regatēs The Tall Ships Races īpaši piesaistot jauniešus.
 
 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE