Wednesday, 21 September 2016 08:45

Foto: Apgleznotās buras Indijā

Foto: Apgleznotās buras Indijā Foto: Purjetamise Eesti Meistrivõistlused

Ar mākslas projektu - simboliskiem vēstījumiem uz desmit apgleznotām Optimist klases laivas burām Pasaules ūdens monitoringa dienu šogad atzīmēja Haidarābādas jahtklubā Indijā.

Uz burām ir attēloti gan ūdens iemītnieki, gan ar ūdens aizsardzību saistīti simboliski motīvi, kas akcentē ūdens kā dzīvības avota nozīmīgumu, cilvēka un dabas mijiedarbība.  

Četras buras apgleznoja četri profesionāli mākslinieki, bet pārējās sešas - skolnieki no piecām skolām šai dienai par godu jahtklubā uzrīkotā mākslas darbnīcā.

Viena no projektā iesaistītajām māksliniecēm, Šveta Čandra laikrakstam Times of India atklāj: “Es simboliski izmantoju flamingus, jo tie ir viena no tām sugām, kas ļoti jūtīgi reaģē uz ekoloģiskām izmaiņām ūdens tilpnē. Mēs Haidarābādas iedzīvotāji pārāk reti redzam šos putnus apciemojam mūsu ezerus.”  

Tāpat uz Čandras apgleznotās buras ir redzama zivs uz konteinera, lai parādītu cilvēku un dabas mijietekmi, bet aizmugurējā plānā ir attēlota urbanizācija un neskarto teritoriju iekarošana.

Tikmēr mākslinieks Pavans Kumars, strādājot kopā ar bērniem, ar spēļu lāča, kas tur tualetes podu, palīdzību uzgleznoja simbolisku vēstījumu par to, ka ūdens tilpnes nevajadzētu izmantot atkritumu izgāšanai.

Pasākuma noslēgumā, kurā piedalījās vairāk nekā 200 skolēnu, notika šo darbu parāde uz ūdens.

 

 

Šādā vizuālā veidā mākslinieki, jahtklubs un sadarbības partneri, tai skaitā projekta iniciators ASV konsulāts, vēlas pievērst apkārtējo uzmanību ūdens krājumiem pasaulē un aicināt rūpēties par par ūdens resursu saprātīgu lietošanu.

“Sākotnēji domājot par projektu, apsvērām nopietnas mākslas izstādes veidošanu. Bet vēlāk radās vēlme iziet ārpus galerijām un studijām, iesaistīt projektā bērnus”, laikrakstam Times of India skaidro mākslas projekta kuratore, māksliniece Dr. Avani Rao Gandra.

“Galu galā šis tomēr ir projekts par izpratni par aktuālo ūdens saglabāšanas jautājumu  - dzīvības un barības avotu”.

Savukārt jahtklubam tas deva iespēju pievērst uzmanību ezera piesārņotībai, kura krastos atrodas jahtklubs.

Laiviņas atrodas Hussain Sagar ezerā, kur tās būs skatāmas līdz 27. septembrim. Vēlāk apgleznotās buras būs skatāmas arī izstādē mākslas galerijā.

Pasaules ūdens monitoringa dienas atzīmēšanu 2003. gadā aizsāka Amerikas Tīra ūdens fonds kā starptautisku izglītojošu programmu par ūdens resursu aizsardzības nepieciešamību, aicinot sabiedrību tajā iesaistīties, veicot ūdens kvalitātes mērījumus sev tuvumā esošajās ūdenstilpnēs. Pasaules ūdens monitoringa dienu atzīmē 18. septembrī, bet monitoringa projekts noris katru gadu no 22. marta (Apvienoto Nāciju Pasaules ūdens dienas) līdz 31. decembrim.  Latvijā šajā projektā pēdējo reizi iesaistījās 2008. gadā.

 

Kā tapa krāsainās buras? 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE