Monday, 16 February 2015 01:52

Uz Zilā Karoga saņemšanu 2015.gadā pretendē trīs jahtu ostas

Šogad no Latvija Zilā Karoga starptautiskajai ekosertifikācijai pavisam izvirzītas 16 peldvietas un 3 jahtu ostas, norādīts Vides izglītības fonda (VIF) mājaslapā. 

Jahtu ostas, kas tiek virzītas starptautiskajai Zilā Karoga žūrijas izvērtēšanai:

1. Liepājas jahtu centrs

2. Pāvilosta Marina

3. Kuiviži Kapteiņu osta

Visas trsīs ostas Zilo karogu bija ieguvušas arī 2014.gadā.  

Peldvietas, kas tiek virzītas starptautiskajai Zilā Karoga žūrijas izvērtēšanai:

1. Ventspils pilsētas peldvieta

2. Daugavpils Lielā Stropu ezera peldvieta

3. Daugavpils peldvieta Stropu vilnis

4. Rīga, Vakarbuļļu peldvieta

5. Engure, Abragciema kempinga peldvieta

6. Kuldīga, Mārtiņsalas peldvieta

7. Jēkabpils, Radžu ūdenskrātuves peldvieta

8. Liepāja, Pludmale pie stadiona

9. Liepāja, Dienvidrietumu pludmale

10. Jūrmala, Jaunķemeri

11. Jūrmala, Dzintari

12. Jūrmala, Bulduri

13. Jūrmala, Majori

14. Jūrmala, Dubulti

15. Saulkrasti, Centra peldvieta

16. Limbaži, Lielezera peldvieta

Starptautiskās žūrijas vertējums gaidāms maija sākumā, kad arī atklāsies, kuras no visām pieteiktajām peldvietām un jahtu ostām saņems Zilā Karoga apbalvojumu. Savukārt karogu pasniegšanas ceremonija un to pacelšana peldvietās sakrīt ar peldsezonas atklāšanas laiku Latvijā - 15. maiju.

Aizvadītajā, 2014. gadā, Zilais Karogs plīvoja 12 peldvietās un 3 jahtu ostās Latvijā. Ar Zilo Karogu ir apbalvotas vairāk kā 4000 pludmales un jahtu ostas 49 valstīs visā pasaulē.

"

Zilais karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kurš ieguvis atpazīstamību gan iedzīvotāju, pašvaldību, gan vides institūciju vidū un tiek piešķirts trijās kategorijās:

1. Zilais karogs peldvietām;

2. Zilais karogs jahtu ostām;

3. Zilais karogs individuālajām jahtām.

Zilā Karoga kritēriji ir sadalīti četrās grupās - vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, drošība. Peldvietām, lai iegūtu Zilā Karoga balvu ir jāatbilst divdesmit deviņiem kritērijiem un jahtu ostām - divdesmit diviem. 

"

Lai nodrošinātu neatkarīgu un pilnvērtīgu pieteikumu izvērtēšanu, Zilā Karoga pieteikumi tiek vērtēti divos līmeņos - nacionālajā un starptautiskajā. Latvijā Zilā karoga kandidātus vērtē Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Satiksmes ministrijas, Veselības ministrijas, Valsts Ugunsdrošības un glābšanas dienesta, Valsts tūrisma attīstības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Zēģelētāju savienības, Vides aizsardzības kluba un citām institūcijām un organizācijām. Zilā karoga Nacionālo žūriju vada Vides ministrs.

Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar  pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE