Wednesday, 22 July 2015 18:01

Visbijā startējis SailBook kausa 2015 otrais etaps; piedalās arī jahta Rūta

Pēc īsa apciemojuma, trešdien Visbijā (Zviedrija) startēja vienas no garākās regates Baltijas jūrā, SailBook kausa otrais etaps, kurā startē arī Latvija jahta Rūta. 

SailBook kausa sacīkstes sākās 18. jūlijā Sopotā (Polijā). Pirmās jahtas Visbijā, kas bija pirmā etapa finiša osta, ienāca 19. jūlija pēcpusdienā, bet pēdējā - 21. jūlija pēcpusdienā. Vairākas jahtas laikapstākļu dēļ no sacīkstēm izstājās.

Jahta Rūta (LAT 353), kas šogad sacensībās ir vienīgā ārvalstu jahta, pirmajā apmēram 230 jūras jūdžu garājā etapā finišēja devītā pēc ceļā pavadītas 1 dienas, 8 stundām, 13 minūtēm un 10 sekundēm.

Latvijas komanda pēc laika pārrēķina savā, ORC grupā 14 dalībnieku konkurencē ieņem 2. vietu.

Līdere ORC grupā pēc pirmā etapa ir jahta Hobart.

 

Rezultāti - pirmais etaps (pēc faktiskā laika)

 

 

Rezultāti - pirmais etaps (pēc laika pārrēķina ORC grupā)

 

SailBook kausā 2015 piedalās 32 jahtas trīs ieskaites grupās.

No Visbijas komandas tagad dodas līdz Gotskas Sandonas salas ziemeļiem, kuru apņem ar labo bortu austrumu virzienā, un dodas atpakaļ uz dienvidiem gar Gotalandes salas austrumu malu. Finišs tāpat kā starts ir Sopotā.

Kopējais veicamā maršruta garums ir ap 600 jūras jūdzēm, kas līdz ar to ir garākā regate Polijā un otra garākā Baltijas jūras reģionā.  

Komandu atrašanās vietai un progresam (faktiskie rezultāti var atšķirties no trekingā uzrādītajiem) var sekot līdzi šeit.

 

SailBook kausa 2015 otrā etapa sākums

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE