Sunday, 02 August 2015 01:59

Jahta Rūta garākajā Baltijas jūras regatē izcīna 7. vietu

Jahta Rūta garākajā Baltijas jūras regatē izcīna 7. vietu Foto: SailBook Cup

Šonedēļ noslēdzās Polijas garākā un Baltijas jūrā otra garākā jūras regate SailBook 2015. 

Jahta Rūta (LAT 353) otrajā etapā, kurā izdevās ļoti labs starts, izcīnīja 8. vietu grupā. Pēc ceļā pavadītām 2 dienām, 10 stundām un 33 minūtēm un pieveiktām 323 jūras jūdzēm jahta finišā uz ūdens bija desmitā.

Otrais posms sākās 22. jūlijā Visbijā, kur bija pirmā etapa finišs. No turienes jahtas devās atpakaļ uz Sopotu (Polija), ejot līdz Gotskas Sandonas salas ziemeļiem, kur veica pagriezienu uz austrumiem un tad uz dienvidiem, atpakaļceļu veicot gar Gotlandes austrumu malu. Pirmās jahtas Sopotā ieradās 25. jūlijā.

Lai gan sākotnējā informācija liecināja, ka pirmajā posmā Sopota - Visbija (Zviedrija) jahta Rūta bija ieguvusi 2. vietu, koriģētie rezultāti pēc sacensību noslēguma rāda, ka Latvijas komanda pirmo posmu noslēdza uzvarētāju godā.

Kopvērtējumā tas Latvijas komandai ORC grupā dod 7.vietu, bet apakšgrupā ORC 1 - 5. vietu.

Regatē uzvarēja un Sudraba kausu ieguva jahta Quick Livener.

Kopā SailBook kausā 2015 sacentās 32 jahtas trīs ieskaites grupās. ORC grupā - startēja 12 jahtas.

“Šis nav trofeju un medaļu brīdis, bet cīņas kopsavilkums, kas šogad bija īpaši smaga”, norādīja sacensību organizatori apbalvošanā.

Laikasptākļi šajā 600 jūras jūdžu garajā jūras pārgājienā bija īpaši dinamiski stipro vēju un viļņu dēļ.

SailBook kauss notiek kopš 2011. gada ar trīs jahtu līdzdalību. Tradicionāli regates kopējais maršruta garums ir ap 600 jūras jūdzēm. Galvenā balva ir sudraba kauss, kas veidots, balstoties uz 1934. gada kausa repliku, kas tika izcīnīts līdzīgā regatē, piedaloties ģenerālim Mariusam Zaruskim.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE