Tuesday, 24 May 2011 12:28

Helsinki Cup – LST 4+4 komandai izcīnīta 2.vieta

Sestdien un svētdien Helsinkos Latvian Sailing Team 4+4 komandai pirmā godalga šosezon un labs noskaņojums mūsu komandai uzsākot treniņus Latvijā.

Komandas sastāvs tika nokomplektēts tikai pēdējā dienā, izbraucot no Tallinas. Dienu pirms izbraukšanas, krītot no motocikla, roku satraumēja mūsu komandas pitmans Toms Tutāns un steidzami vajadzēja meklēt aizvietotāju no Latvijas vai Igaunijas. Pēdējā brīdī piekrita braukt Artis .... no JK „Auda”, kurš Tallinā ieradās ar nakts autobusu. Arī igauņu komandai bija problēma ar pamatsastāvu: nevarēja pieslēgties Rauls Grigorjevs (genoa trimm) un steigā nācās meklēt profesionāli no Somijas, kurš derētu arī pēc svara. X-35 OD sacīkstēs max. komandas svars - 640 kg.

Pirmajā sacīkšu dienā pūta spēcīgs 15 -18 m/s. vējš. Pirms pirmā starta nepareiza genoas izvēle un nokavēts starts mūsu komandai rezultātā - DNF. Ceturtajā un pēdējā sestdienas startā ieplīsa spinakers un saplīsa grots, bet izdevās finišēt pirmajiem. Vietējā somu šūšanas darbnīcā pa nakti tika saremontēts grots.

Otrajā sacīkšu dienā pūta mērens vējš apm: 4 m/s. Divas otrās vietas un rezultātā otrā vieta sacīkšu kopvērtējumā – labs rezultāts, ņemot vērā, ka startēja spēcīgākās somu komandas. Pēdējā otrās dienas startā visu distanci bijām vadībā, bet tikai kursā no priekšpēdējās zīmes problēma ar spinakera pacelšanu un zaudēta vieta. Uzvara kopvērtējumā – 2009 g. Pasaules čempionāta otrās vietas ieguvējiem X.O komandai.

Secinājums –  labs sasniegums, bet tomēr sacīkstēs daudz komandas sadarbības brāķa un ļoti daudz vēl jāstrādā pie atsevisķiem elementiem piemēram: darbība pie distances zīmēm. Ceram uz veiksmi turpmāk un, protams, jātrenējas. Komandas sastāvs: Mati Sepp (Igaunija), Andrejs Buls (LST), Oskars Kaminskis (LST), Indars Kalniņš (LST), Artis Kalniņš (LST), Arvi Kink (Igaunija), Joan Priit (Somija).

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE