Monday, 26 September 2016 15:19

Igaunijas olimpiete Pūsta sekmīgi šķērso Baltijas jūru ar vējdēli un uzstāda jaunu rekordu

Igaunijas olimpiete Pūsta sekmīgi šķērso Baltijas jūru ar vējdēli un uzstāda jaunu rekordu Foto: Ingrid Puusta Olympic Windsurfer Facebook

Igaunijas vējdēļu burātāja un Rio Olimpiādes 11. vietas ieguvēja Ingrīda Pūsta svētdien (25. septembrī) ar vējdēli sekmīgi šķērsoja Baltijas jūru, kļūstot par pirmo sievieti - burātāju, kas to paveikusi.

Pūsta burājumu sāka Gotlandes Faro salā plkst. 7:37 no rīta un finišēja Tūrju ciemata krasta Sāremā plkst. 21:25, kopā veicot apmēram 100 jūras jūdzes (aptuveni 185 km).

 

 

Lai arī lielākā distances daļa tika veikta ātros vēja apstākļos, pirmās divas stundas tika aizvadītas vieglā vējā, bet 25 jūras jūdzes līdz finišam vējš nolūza un, lai tiktu līdz finišam,  vindsērfotājai nācās piecas stundas pumpēt buru.

Vindsērfotāja ceļā devās ar Formula vindsērfinga ekipējumu, bet, vēja stiprumam samazinoties, tas tika nomainīts uz RS:X klases ekipējumu.

Vindsērfotāju ceļā pavadīja treneris un dzīvesbiedrs Metjū Rikārds, kā arī Noblessneri jahtkluba burāšanas skolas, kuru Pūsta pārstāv, treneris un idejas autors Jāks Lukks un Ainars Annus.

“Sevišķi smagas bija pēdējās stundas, Ingrīda bija tik nogurusi, ka vēlējās pārtraukt, bet pēc uzmundrinājuma izdevās tikt pāri kritiskajam momentam. Mēs visi esam ļoti priecīgi”, sacīja Lukks.

Pūstai šis bija trešais mēģinājums šķērsot Baltijas jūru. Sākotnēji burātāja ceļā devās 21. septembrī no Mõntu ostas Sāremā, bet pēc vējdēlim konstatētām tehniskām problēmām, Pūsta burājumu bija spiesta pārtraukt. Savukārt otrais mēģinājums no Sāremas sestdien, 24. septembrī tika pārtraukts vājā vēja dēļ.

Projekta mērķis bija vākt līdzekļus paraolimpiskās burāšanas programmas izveidei Igaunijā.

 

 

 

 

/Avots: sport.err.ee, puri.ee, Noblessneri burāšanas skola /

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE