Saturday, 19 September 2009 22:13

Jahtas Piestāj La Rochelle Ostā

Pirmā etapa pirmais posms noslēdzies un visas desmit jahtas ir piestājušas Larošelas ostā Francijā. Laika apstākļi nodrošināja ļoti ātru un dinamisku regati. Augsta spiediena apgabals virs Īru jūras bija izveidojis mēreni stipru NE gaisa plūsmu Ziemeļu jūrā un Angļu kanālā. Lielāko distances daļu visas jahtas pavadīja ceļavējš un finiša sprints pa Biskajas līci notika pie sānu vēja.

Pirmā finiša līniju šķērsoja jahta Finland 16. septembra pēcpusdienā 13:26 pēc UTC laika. Jahta Finland turēja vadības grožus gandrīz vis posma garumā. Viņa arī tiek uzskatīta dotajā brīdī par favorīti. Kā otrā finiša līniju šķērsoja jahta Cork 13:46 UTC aiz sevis atstājot Hull & Humber sīvi cīnoties ar Spirit of Australia. Cīņa par trešo vietu ilga pēdējo 14 studu garumā kur vadību visulaiku centās noturēt Spirit of Australia. Tomēr Hull & Humber izjauca visus centienus noturēt trešo vietu un pēdējo trīs jūdžu laikā spēja izraut 40 sekunžu pārsvaru uz finiša līnijas ieņemot pēdējo goda pakāpienu - trešo vietu. Tālāk finiša līniju šķērsoja Cape Breton Island, Jamaica Lightning Bolt, Uniquely Singapore, Edinburgh Inspiring Capital, Quingdao un California. Visas jahtas finiša līniju šķērsoja 5 stundu un 41 minūšu laika intervālā.

Izmaiņas rezultātu tabulā ieviesa tieanešu kolēģijas paziņojums par protesta izskatīšanu un soda piemērošanu jahtām Cork un Hull & Humber. Abas šīs jahtas bija pārkāpušas sacensību instrukcijas. Jahta Cork bija iebraukusi kustības sadales sistēmā pie Duvras, kura skaitījās kā aizliegtā zona. Tādā veidā nopelnot 75 soda minūtes. Jahta Hull & Humber izpelnījās vēl lielāku sodu. Viņa, līdzīgi kā Cork, iebrauca kustības sadales sistēmā un papildus bija startā apņēmusi pa nepareizo pusi vienu no bojām. Kopumā jahta Hull & Humber saņēma 135 minūšu sodu. Tas būtiski ietekmēja primā trijnieka izvietojumu. Cork bija zaudējusi vienu vietu un ierindojās trešajā pozīcijā. Lielāks sods un tātad arī lielāks kritums iznāca jahtai Hull & Humber kura no trešās vietas noslīdēja uz sesto pozīciju.

Pašlaik visas komandas atpūšas un vienlaicīgi arī gatavojās nākošajam okeāna posmam no La Rochelle uz Rio de Janeiro. Starts tiks dots otrdienas rītā 22. septembrī 08:00 UTC.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE