Monday, 15 April 2013 14:20

Latvijas ekipāža „201 jūdžu” regatē Horvātijā finišē trešie

No 29.marta līdz 6.aprīlim Adrijas jūrā pie Biogradas (Horvātija) norisinājās Krievijas burāšanas akadēmijas „Parusnaja akademija” (Парусная академия) un Krievijas burāšanas sporta federācijas rīkotās kreiserjahtu sacensības „201 jūdze” (201 миля). Tā vienlaicīgi bija arī Krievijas burāšanas akadēmijas kausa izcīņa.

Sacensībās, kurās līdz šim piedalījušās vien komandas no dažādām Krievijas pilsētām, šogad veiksmīgi debitēja arī  komanda no Latvijas „Udacha” kapteiņa Alekseja Dremača vadībā. Lai gan komanda šajā regatē piedalījās pirmo reizi, tā savā grupā 11 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto 3.vietu.

Šā gada sacīkstēs kopumā piedalījās 26 komandas, kuras atkarībā no jahtas tipa sacentās divās grupās. Pirmajā grupā (Division 1) startēja 15 komandas ar „Bavaria 42M” tipa jahtām. Otrajā (Division 2) - 11 komandas, ieskaitot Latvijas ekipāžu, kas sacentās ar „Bavaria 40S” tipa jahtām.  Visas komandas „201 jūdzes” sacīkstēs piedalās ar organizatoru jahtām. Latvijas komanda burāja uz pilnīgi jaunas 2013.gada „Bavaria 40 S” jahtas „Black Magic” (nr.27).

„201 jūdzes” regate norisinājās sešos etapos, kas atšķīrās gan ar veicamās distances garumu, gan formātu. Kopā tika veiktas 180 jūdzes vidēja garuma distancēs, katru nakti piestājot dažādās ostās.

Pirmās sacīkstes notika 30.martā turpat pie Biogradas (Kornati osta), veicot īsu 9 j.j.distanci. Otrajā dienā komandas no Biogradas devās uz Horvātijas ziemeļrietumiem, uz Sukošanu (Dalmācija), veicot 35 j.j. pārgājienu. Trešajā dienā, noburājot tikai par vienu jūdzi  īsāku distanci, komandas finišēja pie Lielās Iž salas. Savukārt ceturtajā etapā no Lielās Iž salas līdz Horvātijas lielākajai ostas pilsētai Zadarai (Borikas osta) ikvienam savus spēkus bija iespēja pārbaudīt garākajā sacīkšu distancē, kas bija apmēram 75.5 j.j . Komandas šajā posmā finišēja jau krietni pāri pusnaktij.  Šī etapa ātrākajām komandām tika piešķirtas arī atsevišķas balvas. Pēdējā dienā komandas no Zadaras devās atpakaļ uz Biogradu, kur aizvadīja pēdējo sacīkšu etapu 18 j.j.distancē. 

Seši starti Adrijas jūras piekrastē agri pavasarī Latvijas pārstāvjiem bijusi laba iesildīšanās ilgi gaidītajai burāšanas sezonai Latvijā. Adrijas jūrā vēl bijis neierasti auksts un vēja apstākļi mainījušies no pilnīga bezvēja līdz vētrai, brāzmās sasniedzot pat 16 m/s.  

Jahtas "Udacha" komanda atzīst, ka bijis ļoti interesanti un pavisam atšķirīgi piedalīties sacensībās, kurās vienā grupā sacenšas pilnīgi vienādas jahtas jeb monotipi. Piedalīšanās šajā regatē ļāva uzsākt burāšanas sezonu jau agrā pavasarī.

Kā norādīts pasākuma mājas lapā, „201 jūdze” regate nav vienkārši regate burāšanas sporta amatieriem, bet sacīkstes ar īstu sportisku raksturu, kur katra distance, katras sacīkstes komandai liek strādāt ar pilnu jaudu, izmantojot visu savu potenciālu, zināšanas un taktiskās prasmes.  Tā esot piemērota ikvienam – gan tiem, kas tiecas pēc labiem panākumiem burāšanas sportā, gan iesācējiem.

Krievijas burāšanas akadēmija rudenī plāno „301 jūdzes” sacīkstes, kas notiks Turcijas pilsētā Marmaris. Dalībnieki startēs ar „Salona 41” tipa jahtām.

Latvijas komanda „Udacha”, jahta „Black Magic”

Aleksejs Dremačs (kapteinis), Natālija Kravčenko, Sergejs Gusakovs, Linda Rulle, Andrejs Koziorovs, Sergejs Pervuškins, Aleksandrs Juženko

 

Rezultāti "Bavaria 40 Sport" grupa

/Vieta/Komanda/Kopējais punktu skaits pa 6-iem posmiem/

  1. Rossko - 5
  2. Световые Технологии – 11
  3. Udacha- 17
  4. Парусная Академия - 27

Rezultāti (visi)

Pirmās grupas Bavaria 42 Match rezultāti

Otrās grupas Bavaria 40 Sport rezultāti

 

 

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE