Tuesday, 07 May 2013 07:35

Antigua Sailing Week 2013 veiksmīga arī lietuviešiem

Antigua Sailing Week 2013 (ASW), kas šogad norisinājās no 28.aprīļa līdz 3.maijam, Simonas Steponavičiusa “Ambersail LTU 1000” (Volvo 60 Farr) savā grupā CSA - 1 ieguva stabilu 4.vietu. No trešās vietas ieguvēja britu “Maximizer” (Farr 73) viņus šķīra viens ieskaites punkts. Kopvērtējumā, "Best Yacht Start Boat A" kategorijā lietuvieši 41 jahtu konkurencē ierindojās 22.vietā.

Lietuvas komandai visveiksmīgākā bija tieši pēdējā sacīkšu diena, kad vēja stiprums tikai pa retam pārsniedza 10 mezglus un dalībniekiem sacīkšu akvatorijā bija jāsastopas ar plašām bezvēja zonām.

Lai gan Volo 60 piemērotāki ir stipra vēja apstākļi, komanda, izmantojot savu lielo Code Zero, spēja iesaistīties cīņā par augstām vietām un pēdējā astotajā sacīkšu posmā iegūt otro vietu. No šī posma uzvarētājem un 3.vietas kopvērtējumā ieguvējiem jahtas “Kuankun” (Soto 48) no Peru “Ambersail” atpalika tikai nedaudz vairāk par piecām minūtēm pēc pārrēķinātā laika. “Ambersail” pārējos braucienos, izņemot septīto, kurā palika piektie, pārmaiņus ieņēma 3. un 4. vietu.

Lietuviešiem, kuriem šī bija jau otrā dalība ASW, šogad mērķis bija cīnīties var vadošajām vietām un gatavoties dalībai “Volvo Ocean Race 2014-15” sacīkstēm.

Kā portālam “delfi.lt” norāda Simonas Steponavičiuss, regate bija laba iespēja komandai augt un pieslīpēties, kā arī pārbaudīt jaunos komandas biedrus. Viņu mērķis ir kļūt par konkurētspējīgu komandu VOR sacīkstēm. Stepanavičius norāda, ka turpinās komandas atlasi Baltijas reģionā, kā arī meklēs dalībniekus citviet pasaulē, piesaistot labākos burātājus. ASW 2013 laikā komandā bija Jaunzēlandes burātājs Konrads Kolmans (Conrad Colman). Tālāk “Ambersail” dosies uz Azoru salām, bet jūnija vidū tā plāno ierasties Klaipēdā.

Galveno balvu “Best Yacht Antigua Sailing Week 2013” un “Lord Nelson Trophy” ieguva amerikāņu “Arethusa” (Swan CS42). Kopumā balvas tika sadalītas 13 kategorijās, piemēram, tādās kā labākā amerikāņu jahta, labākā jahta no Karību salām un Antigvas.

Foto apskatāmi ŠEIT

 

Media

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE