Saturday, 21 May 2011 17:48

Audi MedCup 2011 sezona ir sākusies

Lieliski, bet fiziski un tehniski izaicinoši laikapstākļi ar vidēji 16 - 20 mezglu stipru ziemeļ - ziemeļrietumu vēju un viļņiem, perfekti starti, veiksmīgi vai mazāk veiksmīgi sniegumi braucienos un kopējais pozitīvais noskaņojums iezīmē jauno pasaules vadošās daudzsēriju regates Audi MedCup 2011 sezonas sākumu. Tās pirmais posms - Cascais Trophy šobrīd noris Portugāles pilsētā Kaskaiš (Lisabona) un būs vēl skatāms un baudāms līdz svētdienai.

Arī šogad regatē ir pārstāvētas divas jahtu klases. Viena no tām ir jau ierastā TP52 klase, bet otra ir jaunā, viena dizaina Soto 40 jeb S40 klase, kas aizstāj iepriekšējo gadu GP42 klasi. Pēc regates burātāju atsauksmēm S40 jahtas ir novērtētas kā ātras, bet tehniski sarežģītas jahtas, ar kurām ir patīkami un interesanti burāt. Tām ir salīdzinoši vienkārši uzdzīt ātrumu, ir vienkārši un viegli burāt pret vēju, bet diezgan
grūta ir burāšanas virziena maiņa pie vēja, jo šai jahtai nav izvirzīto pjedestāla vinču. Līdz ar to manevru izpildīšana komandai ir samērā smags darbs.

Šogad TP52 klasē piedalās astoņas komandas, no kurām trīs - Bribón (ESP), Quantum Racing (USA) un Synergy (RUS) (tagad ir pārdēvēta par Synergy Russian Sailing Team) var uzskatīt jau par šīs regates veterānēm. Bribón (ESP) Audi MedCup regatē piedalās jau no tās pirmsākumiem, tas ir, 2005.gada, Synergy (RUS) no 2006.gada, bet Quantum Racing (USA) debija bija 2008. gads, kurā tā kļuva arī par sacensību uzvarētāja. Jauno S40 klasi pārstāv piecas komandas.

Audi MedCup2011 sezonas programma būs ļoti līdzīga iepriekšējā gada regatei. Pavisam kopā ir paredzēti pieci sacensību posmi, pa vienam posmam Francijā, Itālijā, Portugālē un diviem Spānijā.

Arī regates formāts būs līdzīgs. TP52 klasei katra posma sacensības sāksies otrdienās ar oficiāliem treniņbraucieniem un beigsies svētdienās ar balvas pasniegšanas ceremoniju. Izņēmums būs sezonas pēdējais regates posms, kas sāksies pirmdienā ar pēdējiem braucieniem sestdienā, atstājot svētdienas nakti noslēguma (balvas) ballei. S40 klases programma ir līdzīga, vien oficiālās sacensības sāksies vienu dienu vēlāk, tas ir, trešdienās. Ir plānots, ka TP52 klasei kopumā sezonā būs 45 braucieni, no kuriem 40 būs normāli pret/pa vēja braucieni, un pieci būs piekrastes braucieni.

Savukārt S40 klasei ir paredzēti kopā 40 braucieni, un visi ir pret/pa vēja braucieni. Tādējādi katrā regates posmā šīs jahtas savā klasē attiecīgi mačosies desmit un astoņas reizes pa diviem braucieniem katrā sacensību dienā. Piekrastes sacensību diena TP52 klasei tiks paziņota katram posmam atsevišķi. Cascais Trophy piekrsastes sacensības būs šo svētdien. Katrs regates posms ir individuāla regate, bet Audi MedCup ieguvējs tiks noteikts, balstoties uz visu posmu labāko kopējo rezultātu.

Līdz ar jauno S40 klasi, interesants regates jaunpienesums ir arī viena viesa klātbūtne sacensību laikā uz kādas no TP52 vai S40 jahtām, kas profesionālās burāšanas sacensībās ir diezgan unikāla lieta. Viesis neveidos komandas pamatsastāvu, kaut atsevišķos gadījos tas arī ir iespējams. Tomēr viņa/s „funkcija” sacensību laikā būs tīri simboliska un jāsaka ar, ka tīri komerciāla, jo šāda iespēja tiks piedāvāta vien
nedaudziem top VIP viesiem. Tāpat, pirmo reizi šīs regates vēsturē ir ieviesta arī šķīrejtiesneša pozīcija uz ūdens.

Audi MedCup ir pasaules vadošā daudzposmu regate, kas pirmo reizi notika 2005.gadā. Sākotnēji sacensībās piedalījās tikai viena - TP52 klase, bet pieaugot popularitātei un interesei par regati, kā arī, lai dažādotu sacensību formātu 2009.gadā tika ieviesta vēl viena klase - GP42, kuru šajā sezonā aizvietoja jaunā S40 viena dizaina klase. Atšķirībā no TP52 klases, kuru projektēšanā ir atļauta zināma brīvība, S40 jahtām ir jābūt identiskām. Katru gadu šī regate piesaista pasaules labāko burātāju, dizaineru un tehnisko speciālistu uzmanību, tādējādi ierindojoties starp
vienu no prestižākajiem ikgadējiem burāšanas notikumiem. Regate tiek organizēta piecos posmos un ilgst attiecīgi piecus mēnešus sākot no maija līdz septembrim četrās dažādās dienvid Eiropas valstīs. Sacensības noris Atlantijas okenāna piekrastes un Vidusjūras ūdeņos.

Vairāk par regati, komandām un to panākiem varat uzzināt Audi MedCup mājas lapā www.medcup.org Kā arī, sacensību dienās darbība uz ūdens tiks pārraidīta tiešraidē Audi MedCup TV.

Audi MedCup 2011 sezonas sacensību datumi:

Pirmais posms: 17. –22.maijs (Kaskaiša (Lisabona) Portugāle)
Otrais posms: 14. – 19.jūnijs (Marseļa, Francija)
Trešais posms: 19. – 24.jūlijs (Kagliari (Sardīnija), Itālija)
Ceturtais posms: 23.- 28.augusts (Kartagena, Spānija)
Piektais posms: 12. – 17.septembris (Barselona, Spānija)

TP52 klasi pārstāvošās komandas:
Quantum Racing (USA)
Audi Azzurra Sailing Team (ITA)
Synergy Russian Sailing Team (RUS)
Gladiator (GBR)
Container (GER)
RÀN (SWE)
Audi Sailing Team Powered by All40One (GER &FR)
Bribón (ESP)

S40 klasi pārstāvošās komandas:
Patagonia (ARG)
Iberdrola Team (ESP)
Ngoni (GBR)
Bigamist (PORT)
XXII Portuguese Saling Team (PORT)

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE