Tuesday, 15 March 2016 11:24

LZS nākamās četrgades kurss nemainīgi Olimpisks

Written by Sintija Sīmane
LZS nākamās četrgades kurss nemainīgi Olimpisks Foto: sintija sīmane

Jauniešu un Olimpisko burāšanas sporta veidu attīstība, plašākas sabiedrības iesaiste burāšanā un Latvijas kvalifikācija 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm ir piektdien jaunievēlētās biedrības Latvijas Zēģelētāju savienība (LZS) valdes iespējamās darba prioritātes nākamajos četros gados.

Lai arī valdei savi darbības mērķi vēl ir jāuzstāda, par šāda kursa izvēli liek domāt valdes locekļu un priekšsēdētāja pirmsvēlēšanu runās ieskicētais.

LZS prezidents Ansis Dāle, izklāstot savu redzējumu par darbu LZS vadītāja amatā, norādīja, ka valdes turpmākais darbs ir atkarīgs no valdes rīcībspējas, resursiem un ietekmes.

Dāles ieskatā valdei ir jāpaliek spēcīgākai, jābūt vienotai, bet valdei jābūt ar resursiem – ne vien finansiāliem, bet arī institucionāliem un garīgiem, ar jomā nepieciešamajām zināšanām.

Prezidents, balstoties uz savu līdzšinējo pieredzi, esot saskatījis, ka šāda pieeja būtu labāka visam burāšanas sportam, jo ar lielāku spēku būtu vieglāk runāt ar dažādām ieinteresētajām pusēm - sporta pārstāvjiem, uzņēmējiem, valsti, pašvaldībām, ar kurām, viennozīmīgi sadarbība esot jāuzlabo.

Pēc pārvēlēšanās amatā Ansis Dāle sarunā ar buratajiem.lv atzīst, ka “LZS ir jāpaceļas vēl vienu līmeni augstāk”. “Tas, ko mēs ielikām beidzamajos gados, ir attaisnojies, vienkārši [līmenis] jāceļ augstāk, jāvirzās uz priekšu”.

“Paldies dalīborganizācijām par uzticību, kas ieklausījās, noticēja. Esot astoņus gadus amatā, [tagad] varbūt nav tāda baigā eiforija, bet es redzu tos praktiskos soļus, kas būtu jādara”,  buratajiem.lv saka Dāle un skaidro, ka LZS prioritātes, vīzija, misija jau ir noteiktas. Viņš norāda, ka jaunas valdes ievēlēšana ir viena daļa no procesa, kam seko smagākais - darīšana, rutīna... , “kā biznesā - sāc jaunu projektu, redzi, ka ideja ir forša, bet to ideju realizēt ir tas smagākais darbs”.

“LZS nav vienpersoniska organizācija. Mana stratēģija, filozofija ir, ka jāpiedalās vairākiem locekļiem. Valdei jābūt spēcīgākai ar tādiem cilvēkiem, kas ir ar resursiem, ne tikai finansiāliem, bet arī garīgiem, ar kontaktiem. Viņi sanāk kopā, izveido interešu grupu, - kas LZS jau būtībā ir, mēs vienojamies un izstrādājam stratēģiju, tad mēs to īstenojam. Tas ir mans redzējums.”

 

LZS vīzija:

LZS ir sabiedriski aktīva, vienota, finansiāli nodrošināta, daudzpusīga, starptautiski atpazīstama, valstiski nozīmīga, strukturēta organizācija, kas veicina burāšanas attīstību Latvijā.

LZS galvenie darbības virzieni un uzdevumi:

sporta burāšana, jahtklubu un burāšanas bāzu attīstība, sacensību organizēšana, kvalifikācija, apmācība un sertifikācija.

Avots: Latvijas Zēģelētāju savienības stratēģija 2013. - 2018. gadam

 

“Tas nozīmē, ka mums jāpaliek spēcīgākai kontaktos ar valsti, pašvaldību, jābūt savam birojam, ideālā versijā, jau kādā prestižākā vietā, jo šobrīd ofisa mums nav, tāpēc, ka budžets ir tik [cik ir]. Valdei vajadzētu sanākt kopā [un izdomāt], kā ģenerēt papildus finansējumu, lai to varētu īstenot.”

Vaicāts par to, ko vēlētos redzēt sasniegtu burāšanas sportā pēc četriem gadiem, Dāle teic, ka gribētu, lai no Latvijas kāds izcīnītu kvalifikāciju uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

“Minimums kvalifikācija. Ideālā veidā medaļa. Manuprāt, es [runāju] pārāk priekšlaicīgi, bet minimums būtu piedalīšanās Tokijas Olimpiskajās spēlēs.”

“Tas ir mans mērķis. Ne ambīcija, bet redzējums. Tie pārējie jautājumi ir pakārtoti. Valdei būtu uzdevums [izdomāt], kā mēs to varam īstenot. Finanses ir tikai instruments, bet tas mums ir svarīgs moments, jo šobrīd aktīvajai sporta burāšanai finansējums pietiktu [tik daudz], lai mēs varētu ielēkt tajā apritē iekšā”, jo, kā norāda Dāle, lai aizbrauktu uz Olimpiskajām spēlēm, tas šobrīd ir pilna laika darbs.

“Tas ir no vienas puses. Bet tas ietver iekšā veselu procesu, lai finansējumu dabūtu. Ir trīs četri veidi, no kurienes tas var nākt. Tas nozīmē, ka valdei [tie] ir jāapzina, jāizstrādā stratēģija, kā mēs to piesaistīsim.”

Jau ziņots, ka par LZS valdes priekšsēdētāju 11. martā atkārtoti ievēlēts līdzšinējais prezidents Ansis Dāle (Latvijas Vindsērfinga asociācija), bet valdē ievēlēti Jānis Preiss (Latvijas Vindsērfinga asociācija), Valdis Vancovičs (Rīgas jahtklubs), Rihards Vaivods (Latvijas Platu25 klases asociācija) un Viktors Tihonovs (jahtklubs Auda), Ğirts Fišers-Blumbergs (jahtklubs Engure), Jānis Grīslis (Pilsētas jahtklubs) un Valters Romans (Usmas jahtklubs).

5 komentāri

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE