Monday, 02 May 2016 12:09

Poņemeckis: Liepāja interesē Vācijas burātājus

Liepājas jahtu centra vadītājs Kārlis Kints un LSEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis Hailigenhāfenas jahtu ostā 2016. gada aprīlī Liepājas jahtu centra vadītājs Kārlis Kints un LSEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis Hailigenhāfenas jahtu ostā 2016. gada aprīlī Foto: LSEZ pārvaldes arhīvs

Šādu atziņu guvuši Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis un Liepājas jahtu centra vadītājs Kārlis Kints, kuri no 25. – 27. aprīlim apmeklēja Vācijas jahtu ostas.

[..] vizītes laikā Vācijas jahtu ostās guvām apliecinājumu, ka Liepāja interesē Vācijas burātājus, kuri vasaras sezonā dodas izbraucienā pa Baltijas jūru [..]

Kā norāda LZEZ pārvalde, Poņemeckis un Kints Vācijā apmeklēja septiņas jahtu ostas Lībekas un Ķīles apkārtnē – Neustadter Segler Verein, Stadtwerke Neustadt Hafenmeisterei, Ancora Marina, Yachtclub Laboe, Schiffswerft Laboe GmbH & Co. KG, Olympiahafen Schilksee, Marina Heiligenhafen.

“Savas vizītes laikā Vācijas jahtu ostās guvām apliecinājumu, ka Liepāja interesē Vācijas burātājus, kuri vasaras sezonā dodas izbraucienā pa Baltijas jūru un bijām gandarīti, ka varam ko vairāk pastāstīt par sevi un pilsētu. Tas noteikti veidos atgriezenisko saiti,” stāsta Poņemeckis.

“Guvām arī praktisku pieredzi un uzzinājām kā citas jahtu ostas organizē savu darbu, kā veido jahtu piestātnes un kā uzskaita viesu jahtas. Mēs, piemēram, līdz šim skaitījām, cik jahtas sezonā ienāk ostā, bet Vācijā visās jahtu ostās uzskaita naktis – cik ilgi jahtas uzturas. Vācijā ir liels potenciāls, jo vairākās no jahtu ostām, kurās bijām, uzturas līdz pat 1000 jahtām”.

'Ankora Marina' ir vien no lielākajā jahtu ostām Vācijā. Liepājas Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints pārrunā sadarbības iespējas ar jahtu ostas 'Ankora Marina' vadītāju Oliveru Seiteri (pirmais no kreisās puses). / Foto: LSEZ pārvaldes arhīvs

Hailigenhāfenas jahtu osta / Foto: LSEZ pārvaldes arhīvs

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā. Pirmajā sezonā jahtu ostu apmeklēja 330 jahtas, lielākais vairums no kurām bija jahtas no Vācijas. Kā norāda LSEZ pārvalde, tieši Vācijas jahtu īpatsvars Liepājas jahtu ostā pamudinājis doties pieredzes apmaiņas braucienā pa Vācijas jahtu ostām.

Kā jau rakstījām, 29. aprīlī Liepājas jahtu osta atklāja sezonu ar pirmo apmeklētāju - jahtu Cirrus no Vācijas.

1 komentārs

  • ceļotājs Monday, 02 May 2016 14:07 ceļotājs

    Tad jau vācieši krāpjas. Ja viena jahta paliek septiņas naktis, tad statistika ir septiņas jahtas? Kaut kā neloģiski sanāk.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE