Friday, 30 September 2016 14:10

Publiskots šīs sezonas Optimist klases burātāju galīgais reitings

Latvijas "Optimists" klases burātāju asociācija noteikusi Latvijas ”Optimist”  klases burātāju galīgo reitingu, kurā pirmo vietu ieņem Eduards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs).

Otrajā vietā ir Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure), bet trešajā - Agate Einause (Pilsētas jahtklubs).  

TOP10 ir iekļuvuši burātāji un burātājas no pieciem jahtklubiem, tai skaitā ir viens burātājs no šā gada jaunpienācējas Sporta burāšanas akadēmijas. Lielākais skaits - pa trīs burātājiem ir no Rīgas jahtkluba un jahtkluba Engure.

Reitingā pavisam ir iekļauti 62 burātāji no desmit jahtklubiem, jahtklubu bērnu burāšanas sekcijām un bērnu burāšanas skolām.

Asociācija reitinga aprēķinu veic katru gadu, un tas ir bijis pamats, uz kura Latvijas Zēģelētāju savienība varēja veidot Latvijas izlasi Optimist klasē. 

Līdz šim reitingu veidoja seši Latvijas kausa Optimist klasē sacensību posmi, tomēr, tā kā Latvijas Zēģelētāju savienība atbilstoši kompetencei šogad nelēma par šādu sacensību nepieciešamību, šā gada reitingā iekļautas sešas šosezon Latvijā notikušās lielākās Optimist klases sacensības.

Līdz ar to šogad reitings ir vienīgi informatīvs. 

“Tas ir informatīvs materiāls, ko jahtklubos treneri var izmantot tālākai analīzei, pievienot arī citas sacensības un spriest, kuram labāk gājis jūrā vai ezerā, stiprā vai vājā vējā,” uzsver Latvijas "Optimists" klases burātāju asociācijas prezidents Juris Ailis.

Reitinga aprēķins ir balstīts uz vienkāršo aprēķinu, sasummējot visu reitingā iekļauto sacensību rezultātus, vienu sliktāko rezultātu no kopvērtējuma summas izslēdzot (tabulā sarkanais pasvītrotais rezultāts). Par nepiedalīšanos kādā no sacensībām tiek piešķirts punktu skaits, kam klāt tiek summēts viens punkts (tabulā sarkanais rezultāts).

Tehniska piezīme: lai mobilajās ierīcēs pietuvinātu tekstu, divreiz 'uzklikšķiniet' uz tā.

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE