Monday, 05 December 2016 10:19

Izveidota tīmekļa vietne ērtai pretenziju pieteikšanai par preces vai pakalpojumu defektiem

Izveidota tīmekļa vietne ērtai pretenziju pieteikšanai par preces vai pakalpojumu defektiem Foto: sintija sīmane

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija izveidojusi tīmekļa vietni www.pretenzija.lv, kurā patērētājs, kas saskāries ar preces vai pakalpojuma defektu (neatbilstību līguma noteikumiem), var ātri un vienkārši sagatavot iesniegumu pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam.

Šāda iesnieguma iesniegšana ir priekšnoteikums turpmākai strīda risināšanai Patērētāju tiesību aizsardzības centrā un šogad izveidotajā Patērētāju strīdu risināšanas komisijā.

Izmantojot www.pretenzija.lv +, iesnieguma sagatavošanai nav nepieciešamas juridiskās zināšanas - vajadzēs tikai aizpildīt vairākas ailes atbilstoši norādījumiem. Turklāt to iespējams darīt sev ērtākajā brīdī un veidā - ar datora, planšetes vai viedtālruņa palīdzību. Sagatavotu iesniegumu varēs izdrukāt vai nosūtīt elektroniski.

Vietnē atrodama arī informācija par tiesībām un strīdu risināšanas kārtību, proti, kur un kādos termiņos jāvēršas, lai atrisinātu strīdu.

Vietne ir tapusi projekta “Patērētāju pirmās palīdzības komplekts” (Consumer First Aid Toolkit) ietvaros, kuru kopīgi īsteno divas Baltijas valstu patērētāju organizācijas, kas ir Eiropas patērētāju organizācijas (BEUC) biedri: Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija un Lietuvas Patērētāju organizāciju alianse (Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas). Tās autors ir Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija, kas ir lielākā un aktīvākā patērētāju organizāciju apvienība Latvijā.

Projektu finansē Eiropas Patērētāju organizācija Angel funding programmas ietvaros.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE