Friday, 09 December 2016 12:15

Beidzot sagaidīts jaunās paaudzes Laser laivu masts

Beidzot sagaidīts jaunās paaudzes Laser laivu masts Foto: Sail World

Starptautiskā Laser klases asociācija (ILCA) šonedēļ paziņoja par jaunās, klases apstiprinātās Laser laivu masta augšējās daļas laišanu apgrozībā.

Tā tiks ražota no kompozītmateriāliem un būs pieejama iegādei no nākamā gada sākuma.

Kā norāda klases asociācija, jaunajai masta saļai ir tieši tāds pats svars un lieces īpašības kā esošajai alumīnija sekcijai, tāpēc tā burājot neradīs priekšrocības. Tāpat asociācija norāda, ka šis risinājums novērsīs pastāvīgo liekšanās problēmu, kas raksturīga alumīnija takelāžai.

“ILCA politika attiecībā uz jauna aprīkojuma laišanu tirgū ir tāda, ka tam vienmēr jābūt ar tādām pašām raksturīpašībām kā esošajam aprīkojumam, un tas nedrīkst radīt veiktspējas priekšrocības, burājot līdzās laivai, kura ir uztakelēta ar esošā materiāla aprīkojumu”, saka ILCA izpildsekretārs Ēriks Fausts (Eric Faust).

“Kompozītu masts noteikti atbilst šim mērķim. To ir testējuši vieni no pasaulē vadošajiem Laser klases burātājiem, un viņi visi ir vienisprātis, ka burājot viņi nekādas atšķirības nekonstatēja.”

Saskaņā ar ILCA Tehniskā inspektora Klaiva Hamfrisa (Clive Humphris) teikto: “Jaunā augšējā daļa ir rūpīgi izstrādāta un pārbaudīta pēdējo sešu gadu laikā, lai nodrošinātu, ka tā ir viens pret vienu saderīga ar esošo mastu. Priekšrocība ir tā, ka jaunais masts būs daudz izturīgāks un nebūs pakļauts patstāvīgai liecei kā alumīnija masts”.

Vērtējumam piekrīt ILCA prezidents Treisijs Ašers (Tracy Usher): “Trenējoties ļoti atšķirīgos laikapstākļos, burāju ar kompozīta augšējo prototipu, - nejutu nekādu atšķirību starp šo mastu un alumīnija mastu. Burāju kā ierasts, un šķiet, ka laiva uzvedas tāpat kā līdz šim. Viss šķita strādājam tāpat kā līdz šim.”

“Šis padarīs Laser burāšanu vieglāku,” piebilst Ašers. “Burātājiem nebūs nepieciešams rūpīgi centrēt masta kniedi, takelējot laivu, vai uztraukties par masta iztaisnošanu pēc burāšanas stiprā vējā. Tās visiem būs lielas ērtības.”

Izmaiņas par kompozītmateriālu mastu ražošanu ir apstiprinātas Laser būvēšanas rokasgrāmatā, līdz ar to izmaiņas Laser klases noteikumos netiks veiktas.

ILCA ir apstiprinājusi, ka sacensībās šo mastu ļaus izmantot tad, ja tas būs iegādāts no ILCA pilnvarota Laser būvētāja vai kāda no pilnvarotajiem dīleriem.

Jaunā masta specifikācija ir izstrādāta ciešā sadarbība ar pilnvarotajiem Laser būvniekiem, World Sailing un ILCA.

Tā kā kompozītmateriālu masts ir klases atzīts masts un tas burājot neradīs nekādas priekšrocības, ne ILCA, ne World Sailing neparedz, ka šāda masta izmantošana turpmākajās sacensībās būs jāierobežo. Ja tiks konstatēts, ka šāda masta izmantošana ir jāierobežo, uz katrām sacensībās to vērtēts individuāli, atrunu paredzot sacensību paziņojumā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE