Monday, 29 February 2016 09:34

Einslijs ar minimālu pārsvaru uzvar Amerikas kausa pasaules sēriju Omānas posmā

Einslijs ar minimālu pārsvaru uzvar Amerikas kausa pasaules sēriju Omānas posmā Foto: © Lloyd Images

Land Rover BAR komanda (Lielbritānija) svētdien izcīnīja uzvaru Amerikas kausa pasaules sēriju (ACWS) Omānas posmā.

Divu dienu sacensībās titulētākā Olimpieša Bena Einslija vadītā Land Rover BAR, prasmīgi un pārliecinoši izpildot taktiskus manevrus vāja vēja apstākļos, divos no trim pirmās dienas braucieniem finišēja pirmie, kas komandu izvirzīja stabilās līderpozīcijās.

Tomēr otrajā dienā jeb ‘super svētdienā’, kas dod dubultpunktus, cīņa par vērtīgajiem punktiem bija daudz sīvāka un uzvarēt bija iespēja gan Land Rover BAR, gan Oracle Team USA, gan Emirates Team New Zealand.

Likteni izšķīra pēdējais brauciens. Tajā pārliecinoša Groupama Team France komandas uzvara ‘noraka’ Oracle Team USA cerības uz pirmo uzvaru ACWS posmā, Amerikas kausa turētājiem liekot samierināties ar vēl vienu 2. vietu ACWS posmos - tāpat kā iepriekšējos trijos posmos, bet britiem ar divu punktu pārsvaru deva iemeslu svinībām Omānā.

Einslijs pēc sacensībām atzina, ka uzvara Omānā komandai ir svarīgs pakāpiens, jo atšķirībā no citām komandām, kuras jau ir uzrādījušas labus rezultātus, britu komandai ir jāpierāda, ka viņi var cīnīties augstākajā līmenī. 

Lielbritānijas komandai šī ir otrā uzvara ACWS.

Pirmo uzvaru viņi izcīnīja pagājušā gadā Portsmutā, kur notika pirmais ACWS posms.

 

Foto: © Lloyd Images

 

Gēteborgas posma uzvarētāji Emirates Team New Zealand Omānā palika trešie.

Groupama Team France, kuras pērnā gada nogalē treniņos potītes traumu guvušo kapteini un stūrmani Frenku Kamasu uz Omānas posmu nomainīja Ādams Minoprio, Omānas posmu noslēdza ar spēcīgu izpildījumu un ierindojās ceturtajā vietā.

SoftBank Team Japan Dīna Bārkera vadībā ierindojās piektie, bet iepriekšējā, Bermudu posma uzvarētāji Artemis Racing Neitana Outeridža vadībā - sestie.

ACWS četru posmu kopvērtējumā vadībā ar 192 punktiem joprojām ir Emirates Team New Zealand, otrie ar 186 punktiem - Oracle Team USA, trešie ar 185 punktiem - Land Rover BAR, ceturtie ar 161 punktu - SoftBank Team Japan, piektie, dalot vienādu punktu skaitu ar Japānas komandu, - Artemis Racing, sestie ar 150 punktiem - Groupama Team France.

ACWS Omānas posms bija pirmais no šogad plānotajiem pieciem ACWS posmiem un Amerikas kausa vēsturē pirmais jebkāda veida ar Amerikas kausa izcīņu saistīts notikums, kas noticis Tuvajos austrumos.

 

Rezultāti - America’s Cup World Series - Omāna

Land Rover BAR - 8, 10, 10, 18, 14, 16 (vieta braucienos) - 76 punkti

Oracle Team USA - 9, 6, 9, 12, 20, 18 - 74 punkti

Emirates Team New Zealand - 10, 7, 5, 20, 16, 12 - 70 punkti

Groupama Team France - 5, 8, 7, 10, 18, 20 - 68 punkti

SoftBank Team Japan - 6, 9, 6, 16, 10, 14 - 61 punkti

Artemis Racing - 7, 5, 8, 14, 12, 10 - 56 punkti

 

Rezultāti - America’s Cup World Series - kopvērtējums pēc četriem posmiem

Emirates Team New Zealand - 192

Oracle Team USA - 186

Land Rover BAR - 185

SoftBank Team Japan - 161

Artemis Racing - 161

Groupama Team France - 150

 

Video kopsavilkums - America’s Cup World Series - Omāna