Monday, 07 March 2016 14:42

Laivas apgāšanās - tas pieder pie lietas

Laivas apgāšanās - tas pieder pie lietas Foto: Sam Greenfield

Lai arī Amerikas kausa pašreizējiem turētājiem Oracle Team USA komandai vislabāk der tieši stipra vēja apstākļi, kādi tie bija 2. martā, šoreiz komandas rutīnas treniņš uz ūdens izvērtās ne tāds, kā iecerēts.

“Bija lieliska diena treniņam - saulains, 15 - 20 mezglu vējš”, teica kapteinis Džeims Spithils. “Bija lielisks pēcpusdienas burājums līdz brīdim, kad apgāzāmies.”

 

ORACLE TEAM USA capsize - onboard footage

ORACLE TEAM USA became the first America's Cup team to capsize during training in Bermuda on Wednesday afternoon. This is what it looked like from on board. Fortunately, no injuries and minimal damage. Skipper James Spithill: "Hopefully we don’t see too many more of these, but this is where we are as a sport where you’re always pushing to be on the limit. We’ll learn from this and move forward.” Video: Sam Greenfield / ORACLE TEAM USA

Posted by ORACLE TEAM USA on Wednesday, 2 March 2016

 

 

 

 

Oracle Team USA treniņprocesā izmantotais AC45S katamarāns,  kas ir komandas testa platforma, apgāzās īsi pēc tam, kad komandas rotācijas rezultātā, stūri no Sptihila bija pārņēmis Slingsbijs. Kā norādīja Spithils, katamarāns neapgāzās caur priekšpusi, kā ierasti tas notiek burājot ar daudzkoprusu jahtām, bet apgāzās drošākājā iespējamā veidā - uz sāniem. 

“Es stūrēju un man jāsaka, ka bija daži biedējoši brīži gaidot, vai visiem viss ir kārtībā. Mēs visi zinām, ka šis var un iepriekš ir arī ir nogājis pavisam greizi,” atklāja taktiķis un stūrmanis Toms Slingsbijs.

“Tikko bijām veikuši komandas maiņu, biju tikko uzkāpis uz laivas. Sākām kristies, tiktāl viss kārtībā, ar pilnībā paceltiem zemūdens spārniem, veicām halzes maiņu. Brīdī, kad gājām pāri, redzēju, ka esam pārāk sasvērušies…”. 

Kā pastāstīja Slingsbijs, brīdī, kad uzsākts manevrs laivas ātrums bija ap 37, 5 mezgliem, bet apgāšanās brīdī - ap 32 mezgliem. 

“Kad laiva apgāžas, tā ir kapteiņa atbildība. Pirmā lieta, par ko domāju, kad tiku noskalots no laivas, bija par to, kā ātrāk tikt atpakaļ, jo biju atbildīgs par negadījuma apstākļu novēršanas vadību, kā arī, lai pārliecinātos, ka visi ir drošībā.

Katamarāns ar pavadošās komandas dingiju palīdzību mazāk nekā piecās minūtēs tika atgāzts atpakaļ un komanda pašu spēkiem atgriezās bāzē, lai veiktu pārbaudes. Negadījumā neviens no komandas necieta, bet katamarānam nodarītie bojājumi ir minimāli.

 

 

 

“Cerams, ka tā negadīsies bieži, bet tas ir tas, kā šajā sporta veidā notiek, ja vēlies sasniegt maksimumu. Mēs visi no tā mācāmies un virzāmies uz priekšu,” atzina Spithils pēc komandas AC45S katamarāna apgāšanās treniņa laikā. “Tā bija laba mūsu drošības uz ūdens iemaņu pārbaude.”

Oracle Team USA ir otrā komanda, kas ir apgāzusies treniņprocesa laikā pēdējo mēnešu laikā. Pērn pirms Ziemassvētkiem treniņa laikā Solentā, Lielbritānijā apgāšanos piedzīvoja Bena Einslija Land Rover BAR komanda.

 
Video: Džeims Spithils, Toms Slingsbijs un grainderis Kūpers Dreslers raksturo negadījumu
 
Spithill talks after capsize during training

Skipper James Spithill talks to us after the team capsized during training in Bermuda on Wednesday afternoon. The crew is all safe and accounted for - no injuries. And the boat was able to sail back to the base.

Posted by ORACLE TEAM USA on Wednesday, 2 March 2016