Friday, 17 June 2016 10:05

Kā un kāpēc Čikāgā apgāzās divi AC45 katamarāni?

35. Amerikas kausa viena projekta 45 pēdu (13.45m) garie un 22.6 pēdu (6.90m) platie katamarāni AC45f, kas aprīkoti ar zemūdens spārniem, ir patiešām ātri.

To ātrums var sasniegt pat 50 mezglus. Tāpēc apgāzties nekāro neviens. Tomēr pilnībā no tā izvairīties nav iespējams, nedz to paredzēt.

Lielākoties (!bet tā nav ierasta prakse) līdz šim katamarāni ir gāzušies komandu treniņu laikā, bet šoreiz bez tā neiztika Amerikas kausa pasaules sēriju Čikāgas posms, kad oficiālajā treniņbraucienu dienā 11. jūnijā uz Mičigana ezera apgāzās Emirates Team New Zealand (!viņu pirmā reize vispār) un Oracle Team USA (jau pavisam trešo reizi). Skatītājiem tas, nepārprotami, bijai tikai papildus bonuss.

Treniņbrauciens komandām iesākās lieliski. SoftBank Team Japan uzvarēja pirmājā braucienā, tad otrajā.

Drāma sākās, kad komandu cīņa pārgāja mačreisā.

Emirates Team New Zealand apgāšanās

Emirates Team New Zealand komandas katamarāns apgāzās trešajā braucienā, tuvcīņā mačojoties ar Oracle Team USA.  

Jaunzēlandes katamarāns, kas tobrīd atradās priekšā amerikāņu komandai, atradās ārā no ūdens uz zemūdens spārniem, un gatavojās veikt halzes maiņu. Pēc manevra tas smagi atkrita atpakaļ uz ūdens, tehnisku iemeslu dēļ palika nevadāms, sasvērās uz sāniem un apgāzās.

“Ar šiem katamarāniem ir diezgan grūti burāt, un šad tad to sanāk izdarīt ko nepareizi," pēc treniņbraucieniem atklāja komandas kapteinis Pīters Bērlings.

Viņš pastāstīja, ka komanda vikuši parastu halzes maiņu, bet ap abām stūrēm tika ierauts gaiss un viņš esot izmests ārā, kas atstāja katamarānu bez vadības. "Tā bija mūsu pašu vaina, bet tādēļ treniņi ir domāti. Tas bija nedaudz apkaunojoši, bet laiva neizskatījās pārāk slikti, un mums nebija problēmu uzreiz atgriezties atpakaļ nākamajā braucienā," atzīst Bērlings. 

 

  

Oracle Team USA apgāšanās

Oracle Team USA apgāzās ceturtajā braucienā. Lai izvairītos no sadursmes ar Artemis Racing, kas nāca viņiem virsū.  

Amerikāņu komandas kapteinis Džimmijs Spithils deva komandu strauji griez projām. Taču komandas locekļiem nepietika laika, lai atbrīvotu vienu no galiem, kā rezultātā galvenā spārnbura novietojās nepareizajā pusē un tas apgāzās.

“Mēs vienkārši neredzējām Artemis [Racing], kas burāja pret vēju. Pēc halzes mēs uzņēmām ātrumu un Artemis [Racing] pamanījām pēdējā brīdī," stāsta Oracle Team USA taktiķis Toms Slingsbijs.

"Džimmijs [Spithils] pieņēma pareizo lēmumu un pagriezās, lai no viņiem izvairītos, bet diemžēl mēs apgāzāmies. Tomēr mēs viņus neskārām un mums izdevās nesadragāt divas laivas, tāpēc, lai arī ir vilšanās, un, neskatoties uz to, ka tādēļ braucienā palikām pēdējie, galu galā tā ir labāk, nekā norakstīt divas laivas un nevarēt piedalīties sacensībās nedēļas nogalē, kad tam patiešām ir liela nozīme”. 

 

 

 

Kā redzams video, abos gadījumos katamarāni tika ātri atgriezti atpakaļ normālā stāvoklī - Emirates Team New Zealand aptuveni 15 minūtēs, Oracle Team USA - pat ātrāk, bojājumi bija nenozīmīgi, komandas locekļi (ieskaitot vienu viesi uz amerikāņu katamarāna) nebija cietuši, un treniņbraucienus abas komandas aizvadīja līdz galam.