Tuesday, 25 October 2016 23:13

Jahta ‘Evo’ Pampes vadībā Euro Micro sezonas kopvērtējumā otrā, savā divīzijā - pirmā

Jahtas Evo komanda - Alfs Pampe (no kreisās), Agris Ēvaldsons, Ņikita Lakstīgala Jahtas Evo komanda - Alfs Pampe (no kreisās), Agris Ēvaldsons, Ņikita Lakstīgala Foto: Wilma Wilms de Negreiros

Latvijas Mikro klases jahtas Evo (LAT 444) komanda kapteiņa Alfa Pampes vadībā ir izcīnījusi 2. vietu šā gada Eiropas Mikro (Euro Micro) klases čempionāta sezonas kopvērtējumā, liecina klases asociācijas publicētā informācija.

Par sezonas uzvarētāju ar 445 punktu pārsvaru ir kļuvusi Maceja Tvarovska (Polija) vadītā jahta.

Euro Micro čempionāta 2016. gada sezona sākās aprīļa beigās Francijā, tad turpinājās maijā ar posmu Vācijā un Serbijā, jūnija sākumā ar posmu Latvijā (Usmā) un pasaules čempionātu Pleskavā, kam jūlijā sekoja posmi Polijā un Slovākijā. Sezonas noslēdzošās sacensības tika aizvadītas oktobra vidū Beļģijā.

Jahta Evo piedalījās četros no astoņiem posmiem, tajos izcīnot 1., 13., 2. un 5. vietu.

“Šāds rezultāts nebija gaidīts. Un šāda rezultātu tabula nav bijusi sastādīta jau kādus divus gadus”, atklāj Alfs Pampe.

“Šobrīd ar rezultātu esmu mēreni apmierināts, bet zinu to, ka ir iespējams pakāpties augstāk. Lai to paveiktu, ir nepieciešamas papildu zināšanas un arī speciāls aprīkojums (laiva, masts, buras utt.).”

Vienlaikus burātājs atklāj, ka par iespējām arī turpmāk startēt šīs Eiropā joprojām plaši iecienītās laivu klases sacensībās pagaidām skaidrības nav:

“Par nākotni - viss miglā tīts, jo nav jaunu laivu utt. Droši vien gatavosimies uz 2017. gada pasaules čempionātu Francijā, bet šobrīd nav zināms, ar ko brauksim.... esam atvērti visiem piedāvājumiem!”

Tikmēr otro augstāko rezultātu starp sešām rangā esošajām Latvijas jahtām ir uzrādījusi Andra Zirdziņa vadītā jahta Tike (LAT 42), kas sezonas rangā ieņem 27. vietu. Trešo labāko rezultātu ir sasniegusi Vladimira Smoļakova jahta Mikros (LAT 222), kas ir 36. vietā.

Atsevišķi ranga vietas tika sadalītas Racer un Cruiser divīzijās, kurās attiecīgi uzvarēja jahta Evo un Tvarovska jahta.  

Visi rezultāti

Kopumā rangā iekļautas 93 jahtas no desmit valstīm.

/Avots: mc18.fr/

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE