Wednesday, 31 May 2017 12:59

Latvijas jaunajiem burātājiem augsti panākumi Lietuvas kausā Nidā

Latvijas jaunajiem burātājiem augsti panākumi Lietuvas kausā Nidā Foto: Vilija Airo / Neringos sporto mokykl

Vieni no Latvijas spēcīgākajiem jaunajiem Optimist un Laser klases burātājiem konkurencē ar Lietuvas burātājiem ir uzrādījuši augstus panākumus šā gada Lietuvas burātāju kausā, kas norisinājās mainīgos vēja un laika apstākļos, liecina organizatoru publicētā informācija.

Laser Standard klasē vienīgais Latvijas pārstāvis Ģirts Fišers-Blumbergs (j/k Engure) piecu dalībnieku konkurencē ierindojās 4. vietā.

Uzvarēja Karols Januļons (Kauņa), kurš visus, kopskaitā sešus braucienus veica pirmais.

Laser Radial klasē meiteņu ieskaitē Estere Kumpiņa (Rīgas j/k), piekāpjoties spēcīgajai lietuviešu burātājai Mildai Eidukevičūtei (Kauņa), kura ir pārliecinošā 1. vietā, izcīnīja 2. vietu, bet Agija Ēlerte (Rīgas j/k) - 3. vietu. Tikmēr Elvīra Ščedrina (JBK "Jūrmala") ir 4. vietā.

Puišu ieskaitē Toms Fišers-Blumbergs (j/k Engure) izcīnīja 5. vietu. Uzvarēja Radvils Januļons (Kauņa).

Kopējā ieskaitē trīspadsmit dalībnieku konkurencē Kumpiņai ir 6. vieta, Ēlertei - 7. vieta, Fišeram-Blumbergam - 8. vieta un Ščedrinai - 10. vieta. Januļons (Kauņa) ir pirmajā vietā, Eidukevičūte - 2. vietā, bet Airids Rutkausks (Kauņa) - 3. vietā.

 

Foto: Neringos sporto mokykl

 

Laser 4.7 klasē meiteņu konkurencē Ance Anna Sekace (Kuivižu j/k) ir 2. vietā, bet Anna Vernere (JBK "Jūrmala") - 3. vietā. Uzvarēja Deimante Jarmalavičūte (Kauņa).

Vernere, kura pēc faktiskā rezultāta ir otrā, bija spiesta piekāpties vietu sadalei uz papīra. Pēc viena sliktākā rezultāta izslēgšanas Vernere ieguva vienādu punktu skaitu ar Sekaci, bet zemāka rezultāta pēdējā braucienā dēļ kopvērtējumā ierindojās 3. vietā.

Tikmēr Loretai Amsilai (j/k Engure) ir 5. vieta, bet Beatrisei Strausmanei (j/k Engure) - 7. vieta.

Puišu ieskaitē uzvarēja Laurins Ivanausks (Kauņa). Latvija šajā ieskaites grupā nebija pārstāvēta.

Kopvērtējumā Sekacei vienpadsmit dalībnieku konkurencē ir 3. vieta, piekāpjoties Ivanauskam un Jarmalavičūtei, kuriem attiecīgi ir pirmā un otrā vieta, Vernerei - 4. vieta, Amsilai - 9. vieta, bet Strausmanei - 11. vieta.

 

Foto: Neringos sporto mokykl

 

Optimist klasē Eduards Pļaviņš (Rīgas j/k), Eduards Muciņš (Rīgas j/k) un Ernests Juškevičs (Kauņa) sadalīja pjedestāla vietas Optimist klasē U15 grupā, attiecīgi ierindojoties pirmajā, otrajā un trešajā vietā.

Meiteņu ieskaites grupā medaļas sadalīja Latvijas burātājas Agate Einause (Pilsētas j/k) - 1. vieta, Elza Cibule (Rīgas j/k) -  2. vieta, un Laura Ozoliņa (Usmas j/k) - 3. vieta.

Kopējā vērtējumā pirmajā trijniekā 66 burātāju lielajā flotē ir Eduards Pļaviņš (Rīgas j/k), Agate Einause (Pilsētas j/k) un Eduards Muciņš (Rīgas j/k). Pirmajā desmitniekā no Latvijas burātājiem iekļuva arī Kārlis Dubra (j/k Engure) un Elza Cibule (Rīgas j/k), kuri attiecīgi ierindojās 6. un 8. vietā.

Zēnu U11 grupā augstāko rezultātu uzrādīja Ričards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs), kuram kopvērtējumā ir 18. vieta.

Meiteņu U11 grupā augstāko rezultātu sasniedza Šārona Caune (JBK “Jūrmala”), kurai šis ir pirmais augstais panākums starptautiskās sacensībās, bet Paula Sīmane (j/k Engure) ir 3. vietā.

Vienlaikus ar Lietuvas burātāju kausu šajā grupā notika arī atklātais Lietuvas jaunatnes čempionāts Laser Radial zēnu grupā, kurā Latviju pārstāvēja Toms Fišers - Blumbergs. Atsevišķi braucieni čempionātā netika rīkoti, līdz ar ko kausā un čempionātā iegūtās vietas ir vienādas.  

Visi rezultāti+

Sacensības notika Nidā no 19. līdz 21. maijam deviņās ieskaites klasēs. Latviju sacensībās pavisam pārstāvēja 33 Latvijas burātāji un burātājas, no kuriem 24 startēja Optimist klasē.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE