Thursday, 14 July 2011 00:00

Engures Kauss 2011

Engures Kauss 2011 Foto: burasanasskola.lv

Ar mērenu vēju un labiem laika apstākļiem Engures Kauss 2011 ir noslēdzies. Pirmās sacensību dienas sākumu nedaudz patraucēja migla, bet tas arī bija vienīgais traucēklis. 

Vēja stiprums brīžiem rīta stundās likās par mazu, bet pienākot starta laikiem viss nostājās savās vietās, kā rezultātā izdevās izvest visus plānotos startus visām ieskaites grupām.

Jaunieši šogad sacentās četru dienu garumā. Optimist grupā vadību no pirmā starta savās rokās paņēma Ēriks Zvilna no Priedaines jahtkluba (trenere Ināra Aile) un tā arī ne uz mirkli neizlaida, izcīnot sešas pirmās vietas no deviņiem startiem. Kopvērtējuma otrajā vietā ierindojās Dāvis Andersons no Rīgas jahtkluba (trenere Žaklīna Litauniece) un pēdējo godalgoto vietu uz pjedestāla ieņēma Ričards Zvilna no Priedaines jahtkluba (trenere Ināra Aile). Kopā optimist ieskaites grupā piedalījās 20 dalībnieki. Atsevišķi tika apbalvoti labākie mazie burātāji optimist B grupā, kur ietilpst mazie burātāji kas arī cīnās optimist kopvērtējumā un kuri vēl nav pārsnieguši desmit gadu robežu.

Arī šeit pirmais bija Ēriks Zvilna no Priedaines jahtkluba (trenere Ināra Aile), otro vietu ieņēma Engurnieks Toms Fišers-Blumbergs kurš arī trenējās Priedaines jahtklubā (trenere Ināra Aile) un trešo vietu izcīnīja Alma Štēbele arī no Priedaines jahtkluba (trenere Ināra Aile). Meiteņu konkurencē optimist ieskaites grupā pirmo vietu izcīnīja Linda Gruzde no Usmas jahtkluba (trenere Ilze Ledauniece), otro vietu tikai pēdējā braucienā izcīnīja Alma Štēbele no Priedaines jahtkluba (trenere Ināra Aile) un trešajā vietā ierindojās Veronika Čače no Usmas jahtkluba (trenere Ilze Ledauniece).

Laser Radial grupā šogad piedalījās tikai viens dalībnieks Arvīds Vāvere no Rīgas jahtkluba (trenere Žaklīna Litauniece). Mazākajā Laser 4,7 grupā piedalījās 6 dalībnieki. Pārliecinošā vadībā visu laiku noturējās Emīls Elnionis no Rīgas jahtkluba (trenere Žaklīna Litauniece) pārliecinoši uzvarot visos braucienos un neatstājot konkurentiem ne mazāko iespēju kādā startā ieņemt pirmo vietu. Sīva cīņa izvērtās par otro un trešo vietu, kur tikai pēdējā sacensību dienā Matīss Jurgenovskis no Priedaines jahtkluba (trenere Ināra Aile) nodrošināja otro vietu apsteidzot Madaru Suško arī no Priedaines jahtkluba (trenere Ināra Aile). Madara saņēma balvu, kā labākā no četrām meitenēm, kuras cīnījās par šo balvu Laser 4,7 grupā.

Šogad jaunums regatē bija Topcat klases katamarānu dalība Engures Kausā. Četras komandas cīnījās par uzvaru šajā dinamiskajā un regates ātrākajā grupā. Cīņa par pirmo vietu tika izšķirta tikai pašā pēdējā braucienā, kad Guntara Maļina un Jāņa Priedes komanda par vienu punktu apsteidza Jāņa Rauzes un Ēvalda Stahovska komandu. Tikpat sīva cīņa notika arī par trešo godalgoto vietu, kurā pārāki bija Arnis Zanders un Oskars Buls par vienu punktu apsteidzot Didža Gavara un Gunāra Frickauša komandu.

Jūras jahtas šogad bija sadalītas trijās grupās. Vis lielākā grupa ar pieciem dalībniekiem bija VHS 1 klase, kurā ietilpa jahtas garākas par 30 pēdām. Arī šeit sīva cīņa risinājās līdz pēdējam braucienam. Regates noslēgumā veiksmīgāka bija jahtas „Anna Roza” komanda no Engures jahtkluba izcīnot kopvērtējumā uzvaru. Otro godalgoto vietu ieņēm jahta „Lady Bella”, bet neveiksmīga pēdējā diena bija jahtai „Ventoux-Deux”, kurai uzvara izslīdēja no rokām un beigās ieņemta trešā godalgotā vieta.

Mazāk dalībnieku bija otrajā VHS grupā, kurā piedalījās jahtas īsākas par 30 pēdām. Šeit savā starpā sacentās jahta „Nimfa” no Jelgavas jahtkluba un jahta „Funky Duck” no Usmas jahtkluba. Arī šeit cīņa bija spraiga un pat līdz pēdējam braucienam. Kā labākie regati noslēdza jahta „Funky Duck” par vienu punktu apsteidzot jahtu „Nimfa”. Carter 30 grupā arī piedalījās tikai divas jahtas „Diks” un „Columba”. Pēc pirmā posma vadībā izvirzījās jahta „Columba” no Latvijas jahtkluba, bet tomēr nespēja noturēt vadības grožus un jahta „Diks” no jahtkluba Engure noslēdza regati kā uzvarētāji.

Organizētāju un Jahtkluba Engure vārdā pateicamies visiem dalībniekiem, kuri nežēloja savu laiku un ieradās uz regati. Ceram Jūs visus satikt nākošajā Engures Kausā 2012, kurš norisināsies no 12 līdz 15 jūlijam vienlaicīgi ar Jūras svētkiem Engurē un visā Latvijā. Brauciet paši un līdzi aiciniet draugus un konkurentus.

Vis lielākais paldies mūsu atbalstītājiem kuri palīdzēja finansiāli, atbalstīja balvu fondu, palīdzēja ar dalībnieku izmitināšanu regates laikā un nesa Engures Kausa vārdu publiskā vidē – paldies A/S „Swedbank”, SIA „PureFood”, Engures Novada Domei, atpūtas kompleksam „Milzkalns”, SIA „Tukuma Piens” un preču grupai „Baltais”, SIA „Unda”, Kurzemes Radio, viesu namam „Stagars”, kafejnīcai Jūras ielā 62. Ceram uz jūsu atbalstu un sadarbību arī nākošgad.

Jahtklubs Engure

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE