Friday, 09 June 2017 12:16

Rendez-Vous 2017 regate turpinās uz Bostonu; jahtai Spaniel tikai viena konkurente klasē

Rendez-Vous 2017 regate turpinās uz Bostonu; jahtai Spaniel tikai viena konkurente klasē Foto: Valery Vasilevsky / STI

Ir sācies Rendez-Vous 2017 regates trešais sacensību posms no Bermudu salām uz Bostonu, ASV, kurā startē par deviņām komandām vairāk nekā iepriekšējā posmā.

Sākotnēji sacensību starts bija paredzēts 5. jūnijā, bet prognozētā spēcīgā vēja dēļ organizatori drošības apsvērumu dēļ to pārcēla par divām dienām uz priekšu.

Līdz ar ko arī šajā posmā kopējais starts netika dots. Tā vietā katra komanda varēja izvēlēties sev piemērotāko startēšanas brīdi organizatoru noteiktajā laika logā, kas ir no 7. jūnija plkst. 18:00 UTC līdz 9. jūnija plkst. 18:00 UTC.

Izņemot trīs A klases jeb lielos buriniekus, kas startēja 7. jūnijā, visas pārējās regates komandas St George ostu un Bermudu salas atstāja 8. jūnijā.

Jahta Spaniel (LAT 79) startēja 8. jūnijā ap plkst. 8:08.

Vienā klasē ar Latvijas jahtu startē vēl tikai jahta Regina Germania (TSG 432), kas šobrīd ir arī klases līdere.

Tikmēr flotes faktiskais līderis šobrīd ir A klases burinieks no Nīderlandes Oosterschelde (TSH 629), kas Bermudu salas atstāja 7. jūnija vakarā.

Oficiālā uzturēšanās ar kultūras, sporta un sabiedriskajiem pasākumiem Bostonā paredzēta no 17. līdz 22. jūnijam. Jahta Spaniel Bostonā plāno ierasties jau 13. jūnijā.

Veicamās distances garums šajā posmā ir ap 700 jūras jūdzēm. Kā ziņo sacensību direktors Pols Bišops, šodien komandas sagaida spēcīgs un brāzmains dienvidrietumu vējš, ko sestdien nomainīs lēns, bet mainīgs vējš.

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE