Wednesday, 14 June 2017 12:31

Rendez-Vous 2017 Tall Ships: Bermuda - Bostona posmā Spaniel finišā un apvienotajā C/D klasē 2. vietā, bet kopvērtējumā provizoriski septītā

Rendez-Vous 2017 Tall Ships: Bermuda - Bostona posmā Spaniel finišā un apvienotajā C/D klasē 2. vietā, bet kopvērtējumā provizoriski septītā Foto: Valery Vasilevsky / STI

Rendez-Vous 2017 regates trešo sacensību posmu no Bermudu salām uz Bostonu, ASV Latvijas jahta Spaniel (LAT 79) ir noslēgusi 2. vietā apvienotajā C/D klasē.

Jahta Spaniel kapteiņa Reiņa Gedzuna vadībā no Bermudu salām startēja 8. jūnijā plkst. 8:08 un finiša līniju, kas atrodas 80 jūdzes un austrumiem no Bostonas, šķērsoja 12. jūnijā plkst.10:32 (UTC) no rīta.

Kā ziņots Latvijas burāšanas mācību asociācijas mājas lapā, šajā posmā jahtai “kopā aiz muguras sacensībās ir aizvadītas 99,5 stundas, kuru laikā Spaniel nogāja 727 jūras jūdzes ar vidējo ātrumu 7,3 mezgli”.

Tikmēr sacensību statistika liecina, ka distancē jahta Spaniel ir pavadījusi 4 dienas, 2 stundas, 24 minūtes un 53 sekundes, kas pēc pārrēķinātā laika ir 3 dienas, 13 stundas, 54 minūtes un 58 sekundes.

Uzrādītais rezultāts Latvijas komandu ierindo pirmajā vietā savā klasē C, kurā startēja vēl tikai jahta Regina Germania (TSG 432), kas palika otrajā vietā.

Tomēr, kā liecina organizatoru ziņojumi, gala rezultāts, iespējams, tiks rēķināts, apvienojot C un D klases, kas ir mazāko laivu klases un kurās šajā posmā kopā ir seši dalībnieki. Šādā grupā jahta Spaniel ir otrajā vietā gan pēc faktiskā, gan pārrēķina laika, piekāpjoties vienīgi jahtai Vahine (FIN 11234) no Somijas, kas finišēja deviņas stundas ātrāk nekā Spaniel.

Leģendārā Vahine - pirmā Whitbread Round the World Race 1973. gadā uzvarētāja - ir arī pirmā, kas šķērsoja šī posma finiša līniju, izcīnot daudzu kāroto line honours titulu.

 

 

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem kopvērtējumā jahta Spaniel šobrīd ierindojas 7. vietā.

Līdz šā rīta plkst. 9:00 (UTC) finiša līniju bija šķērsojuši 11 dalībnieki, divi atradās distancē, bet trīs no sacensībām bija izstājušies.

Oficiālā uzturēšanās Bostonā ar kultūras, sporta un sabiedriskajiem pasākumiem paredzēta no 17. līdz 22. jūnijam.

Avoti: STI, burātājiem.lv, LBMA

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE