Wednesday, 14 June 2017 18:06

Sailing Team Engure šā gada Muhu Vaina regatē startēs ar divām jahtām

Sailing Team Engure šā gada Muhu Vaina regatē startēs ar divām jahtām Foto: Meisi Volt / Muhu Vaina arhīvs

Šogad vienām no lielākajām un prestižākajām jūras burāšanas sacensībām reģionā - Igaunijas Muhu Vaina regatei Sailing Team Engure (STE) pieteikusi divas jahtas.

Komanda sacensībās plāno startēt gan ar jahtu Reki (LAT 163), kuras kapteinis būs Kārlis Kozlovskis, gan ar atremontēto jahtu Diks (LAT 454), kuras kapteinis būs Aldis Liepiņš.

Kā pastāstīja STE pārstāvis Kārlis Kozlovskis, komandas abām jahtām jau ir nokomplektētas pilnībā - uz jahtas Reki tie ir pieci cilvēki, uz jahtas Diks - četri, tajā skaitā pārdzīšanas komanda, kas pārdzen jahtas uz sacensību vietu. Tomēr Kārlis neizslēdz, ka varot paskatīties un kādu uz jahtām vēl uzlikt.

“Sagatavošanas darbi tiks veikti pirms došanās uz Hapsalu, jahtas tiks celtas Engurē laukā, lai tās nomazgātu un ievaskotu vēlreiz. Tā ir ierasta igauņu burātāju prakse un bez uzpulēta jahtas dibena Igaunijā nemaz nav ko rādīties”, stāsta Kārlis.

Jahtai Reki šis būs jau trešais gads pēc kārtas kopš tā startē Muhu Vaina regatē. Iepriekš jahta Reki regatē startēja 2006. gadā Sergeja Filatova vadībā. 

Savukārt jahtai Diks šī būs atgriešanās regatē pēc desmit gadu pārtraukuma un otrā reize kopumā. Pirmo reizi jahta Muhu Vaina regatē startēja 2007. gadā Dzintara Blūma vadībā.

Jahta Reki, kas ir Quarter ton klases tipa jahta, ir pieteikta dalībai ORC ieskaites grupā, bet Car­ter 30 klases jahta Diks sacentīsies LYS grupā.

Regate notiks no 7. līdz 15. jūlijam. Šobrīd tai ir pieteiktas 132 jahtas, tai skaitā 13 no Latvijas.

STE ir burāšanas entuziastu komanda, kurā galvenais ir burāšanas prieks, savu burāšanas prasmju pilnveidošana un laba laika pavadīšana draugu pulkā. Kopš 2013. gada sākuma komanda ir Engures jahtkluba struktūrvienība.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE