Tuesday, 20 June 2017 10:44

Latvijas Optimist izlases pārstāvji aizvadījuši otro treniņnometni Somijā

Latvijas Optimist izlases pārstāvji aizvadījuši otro treniņnometni Somijā Foto: publicitātes foto / Helsingfors Segelsällskap

Gatavojoties pasaules čempionātam, kas notiks Taizemē no 11. līdz 21. jūlijam, Latvijas Optimist izlases pārstāvji jūnija sākumā aizvadījuši otro treniņnometni Somijā, vēsta Latvijas Zēģelētāju savienība (LZS).

No Latvijas izlases dalībai pasaules čempionātā piedalījās četri no pieciem burātājiem - Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure), kas ir vienīgā izlases meitene, Miks Eduards Valters (Rīgas jahtklubs), Rihards Straume (Sporta burāšanas akadēmija) un Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs), kā arī pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas junioru izlasēm.

Nometnes pirmais posms notika no 5. līdz 9. jūnijam Somijas otrajā senākajā pilsētā Porvo.

LZS informē, ka šis sagatavošanās posms esot bijis “mērķtiecīgi veidots, lai sportisti varētu izkopt savas tehniskās prasmes mēreni lēna vēja apstākļos (tāds gaidāms pasaules čempionāta norises vietā).”

“Īpaša uzmanība tika veltīta starta uzsākšanai lēna vēja apstākļos, stūres minimālai lietošanai (treniņi bez stūres, laivu vadot tikai ar buru), līdzsvara izjūtai, pagriezienu pārdomātai veidošanai (lai jau tā mazo laivas ātrumu nesamazinātu), lēna vēja "uzvedības" izpratnei un sportistu psiholoģiskai noturībai visas dienas garumā, nepazaudējot koncentrēšanos.”

“Šie mērķtiecīgie uzdevumi nav viegli izpildāmi, prasa nemitīgu sevis kontroli, bet ļoti nepieciešami, lai sagatavotos iespējami līdzīgiem lēna vēja apstākļiem pasaules čempionātā”, norāda LZS.

Papildus burāšanas prasmēm esot strādāts arī pie Baltijas komandas saliedēšanas iemaņām.

Nometne noslēdzās ar tās dalībnieku startu Helsinku Pilsētas centra burāšanas nedēļas regatē (Down Town Sailing Week), kas notika no 9. līdz 11. jūnijam.

Piecu valstu - Latvija, Lietuva, Igaunija, Krievija un Somija un 103 dalībnieku konkurencē augstāko vietu no Latvijas izlases sasniedza Mārtiņš Atilla, kurš, par trīspadsmit punktiem piekāpjoties Somijas pārstāvim Simonam Karlemo (ESF- Esbo Segelförening), ierindojās 2. vietā.

Tikmēr L. Tolstika izcīnīja 32. vietu, R. Straume - 35. vietu, bet M. Valters - 56. vietu.

Vienīgais Lietuvas Optimist izlases dalībai pasaules čempionātā pārstāvis Vejs Streļčūns (Ultra) sacensībās izcīnīja 12. vietu, bet Igaunijas pārstāvis Georgs Ristals (ROPK), kurš ir viens no diviem Igaunijas Optimist izlases dalībai pasaules čempionātā burātājiem, sacensības noslēdza 25. vietā.  

Visi rezultāti+.

Kā norāda LZS, “mēreni lēns, mainīgs vējš mūsu sportistus turpināja "pārbaudīt" arī sacensību laikā, tādējādi dodot iespēju nostiprināt treniņos apgūto”.

Pirmais sagatavošanās posms Latvijas junioru izlasei notika no 29. aprīļa līdz 2. maijam Helsinkos, bet trešais, noslēdzošais posms būs no 25. jūnija līdz 2. jūlijam Tallinā, Igaunijā.

Nometnes notiek Somijas izlases trenera Renē Abnera vadībā, kurš, kā ziņo LZS, “sagatavos un vadīs Baltijas valstu komandas pasaules čempionātā”.  

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE