Sunday, 18 June 2017 22:39

Ķīlē notiek World Sailing paraburāšanas nometne; piedalās arī jaunietis no Latvijas

Ķīlē notiek World Sailing paraburāšanas nometne; piedalās arī jaunietis no Latvijas Foto: Rūta Eistreiķe

No 17. līdz 19. jūnijam Ķīles nedēļas ietvaros norisinās Pasaules burāšanas federācijas (World Sailing) nometne paraburātājiem, kurā piedalās arī 20 gadus vecs jaunietis no Latvijas Jānis Norde.

J. Norde burāšanā ir iesācējs, un nometne viņam ir pirmā iepazīšanās ar profesionālo burāšanas pasauli.

Pamatiemaņas laivas vadīšanā jaunietis ir apguvis pie trenera Guntara Eistreiķa, kā arī burātājas Rūtas Eistreiķes, kura J. Nordi pavada arī nometnē. R. Eistreiķei šī ir debija jaunā statusā - viņa uz nometni ir devusies kā trenere.

R. Eistreiķe burātājiem.lv stāsta, ka nometnes pirmā diena bija veltīta teorijas apguvei, kuras laikā apskatīti speciālie laivas klases noteikumi, kā arī dažādas sacensību situācijas. 

 

Foto: Rūta Eistreiķe

 

Nometnē praktiskās apmācības notiek ar Hansa303 klases laivām, kas ir World Sailing paraburāšanas sacensību jaunā klase, un nometne galvenokārt ir veltīta tās apguvei.

Latvijas burātājiem šī ir pilnībā nezināma laivu klase, ar kuru iepazīšanās notika Ķīlē nometnes laikā.

Kā norāda R. Eistreiķe, sākotnējais plāns ir bijis “saprast, kāda un cik jūtīga ir laiva” un “strādāt pie laivas ātruma un tā iegūšanas”.

Praktiskās nodarbības uz ūdens notika otrajā nometnes dienā. Kopumā tās ilgušas piecas stundas.

“Jānim gāja diezgan smagi, jo saulains laiks un acis ātrāk nogura [jaunietim jau kopš dzimšanas ir ierobežotas redzes iespējas]. Līdz ar to viņa uztvere kļuva lēnāka un burāt kļuva gandrīz neiespējami. Bet kamēr pats jutās labi, viņam gāja diezgan labi un piemēroti viņam,” J. Nordes pirmo burāšanas pieredze ar Hansa303 laivu raksturo trenere.

 

Foto: Rūta Eistreiķe

Gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības vada Lielbritānijas paraburāšanas attīstības programmas treneris Mets Grīrs un World Sailing Reģionālās attīstības koordinatoru menedžeris Robs Holdens.

Nometne notiek World Sailing Paraburāšanas stratēģijas 2017. - 2020. gadam un Paralimpiskās attīstības programmas ietvaros.

Tā ir paredzēta burātājiem no valstīm, kurās paraburāšana kā speciāla programma nepastāv un kuras ne reizi nav startējušas paraburāšanas sacensībās starptautiskā mērogā.

Kopā ar Latvijas pārstāvi burāšanas iemaņas nometnē apgūst arī burātāji no tādām valstīm kā Turcija, Namībija, Dienvidāfrika, Čīle, Portugāle un Filipīnas.

Pēc nometnes tās dalībnieki startēs Pasaules čempionātā paraburāšanā Hansa303 klasē, kas notiks no 21. līdz 25. jūnijam. Pasaules čempionāts šajā laivu klasē notiks pirmo reizi.

 

Foto: Rūta Eistreiķe

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE