Wednesday, 28 June 2017 09:19

Ēlerte un Kumpiņa debitē slavenajā Ķīles burāšanas nedēļā

Ēlerte un Kumpiņa debitē slavenajā Ķīles burāšanas nedēļā Foto: Kieler Woche Sailing

Jau 135. reizi Ķīlē aizvadītas vienas no lielākajām burāšanas sacensībām pasaulē - Ķīles burāšanas nedēļa.

Startējot Laser Radial klasē, tajā debitēja Rīgas jahtkluba burātājas - Agija Ēlerte un Estere Kumpiņa.

Abas burātājas startēja gan Ķīles nedēļas atklātajās sacensībās Laser Radial ieskaitē (17. - 20. jūnijs), gan Ķīles nedēļas ietvaros notikušajā EUROSAF čempionu kausa posmā (20. - 25. jūnijs).

Augstāko rezultātu no Latvijas pārstāvēm abās sacensībās sasniedza A. Ēlerte, kura uz Laser Radial klasi pārgāja pērnās sezonas izskaņā. Burātājai šajās sacensībās attiecīgi ir izcīnīta 81. un 51. vieta.

Laser Radial klasē daudz pieredzējušākai E. Kumpiņai sacensībās labu sniegumu neizdevās uzrādīt un kopvērtējumā attiecīgi ir 93. un 55. vieta.

 

 

Atklātajās sacensībās Laser Radial ieskaitē vietu sadalījums tika noteikts 11 braucienu kopsummā, no kuriem pirmie seši bija kvalifikācijas braucieni, bet pārējie - finālbraucieni. Kopvērtējuma rezultāts abām grupām tika rēķināts kopīgs.

Dalībnieku skaita - 103 dalībnieki no 20 valstīm dēļ burātāji sacentās divās ieskaites grupās.

Rīgas jahtkluba pārstāves startēja atsevišķās grupās. Ēlerte savā grupā labākajā braucienā sasniedza desmito vietu, bet Kumpiņa - 29. vietu. Abas burātājas nestartēja pēdējā braucienā, bet priekšpēdējā saņēma diskvalifikāciju par atrašanos aiz starta līnijas starta procedūras laikā, kad tas ir aizliegts (BFD saskaņā ar RRS 30.3. punktu). Šī iemesla dēļ Ēlerte diskvalifikāciju saņēma arī kvalifikācijas posma pēdējā braucienā.

Pjedestālu sadalīja Norvēģijas un Izraēlas pārstāves. Par uzvarētāju kļuva Karolīne Rosmo (Norvēģija), 2. vietā atstājot Maoru Harošu (Izraēla), bet 3. vietā - Uffi Tomasgārdu (Norvēģija).

Visi rezultāti+

Skaita ziņā sacensībās dominēja Vācijas burātāji un burātājas, bet izpalika daudzi Eiropas un pasaules Laser Radial klases līderi.

Otrajā Ķīles nedēļas sacensību posmā, kas vienlaikus bija arī EUROSAF čempionu kausa posms burāšanā, vietu sadalījums 70 dalībnieču no 26 valstīm konkurencē tika noteikts deviņu kvalifikācijas braucienu, kā arī viena medaļu brauciena rezultātā, kurā startēja tikai desmit kvalifikācijas braucienos augstāko rezultātu uzrādījušās burātājas.

Kvalifikācijas posms sacensības sastāvēja no pieciem kvalifikācijas braucieniem un trim finālbraucieniem, pēc kuriem tika noteikts labākais desmitnieks.

Arī šajās sacensības skaita dēļ dalībnieces startēja divās ieskaites grupās, bet iegūtās vietas tika noteiktas abu grupu kopējā vērtējumā. Abām Latvijas burātājam labākie braucieni bija kvalifikācijas posma finālbraucienos. Ēlerte savā grupā pēdējos divos braucienos finišēja 14. vietā, kas bija arī burātājas labākais sniegums. Kumpiņai labākais brauciens bija pirmais finālbrauciens, kurā viņa finišēja astotā.

Par uzvarētāju kļuva Silvija Zennaro (Itālija), kurai pirmās vietas iegūšanai medaļu brauceinā pietika arī ar septīto vietu. Turcijas pārstāves Ecema Guzele un Nazli Donerta attiecīgi sadalīja 2. un 3. vietu.

Ātrākā no Baltijas valstīm bija Anna Pohlaka (Tallinas jahtklubs), kura sacensībās izcīnīja 25. vietu.

Visi rezultāti+.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE