Sunday, 06 August 2017 20:42

Fiasko Latvijas jūras burāšanā - Rīgā paredzētais ORC SportBoat Eiropas čempionāts atcelts

Jahtklubs Auda nav spējis īstenot tam pērn novembrī uzticēto iespēju Latvijā sarīkot pirmās augsta mēroga jūras burāšanas sacensības ne vien ORC ieskaitē, bet burāšanā vispār.

Tāljūras burāšanas sacensību kongresa mājas lapā+ publicētā informācija vēsta, ka Kongress un jahtklubs Auda savstarpēji vienojušies no 7. līdz 13. augustam Rīgā peredzēto ORC Sportboat Eiropas čempionātu atcelt.

Kā iemesls tam minēts nepietiekamais dalībnieku skaits no dažādām Eiropas valstīm.

Jānorāda, ka dalībnieku piesaiste ir rīkotāju, nevis Kongresa pienākums.

Pieteikšanās čempionātam tika izsludināta 23. martā. Nedēļu pirms tam īpašā preses konferencē jahtklubs Auda kopā ar sacensību formālo organizatoru Latvijas Zēģelētāju savienību, kuru pārstāvēja tās prezidents Ansis Dāle, informēja sabiedrību, ka čempionātā ir gaidāmas “vismaz 40 komandas no 20 valstīm+”.

 

Foto: ORC Sportboat Eiropas čempionāta mājas lapas arhīvs

 

Šī raksta publicēšanas brīdī čempionāta mājas lapā publicētā informācija liecina+, ka čempionātam bija pieteiktas 2 jahtas no Krievijas, pa vienai jahtai no Ukrainas, Itālijas un Polijas, kā arī 8 jahtas no Latvijas.

Sākotnēji pieteikšanās bija iespējama līdz 7. jūnijam, bet nepietiekamā dalībnieku skaita dēļ pieteikšanās termiņš tika pagarināts līdz 7. jūlijam, kas sekmes tomēr nenesa.

Kā rāda burātājiem.lv veiktā izpēte, tik liels dalībvalstu skaits, kādu Rīgā un Mangaļsalā bija gaidījuši ierodamies sacensību organizatori, ir grūti sasniedzams ikvienās jūrās burāšanas sacensībās. Piemēram, pēc ORC sistēmas rīkotās sacensībās šogad tik daudz valstis bija pārstāvētas vienīgi augstākā mēroga ORC sacensībās - ORC pasaules čempionātā.

Jahtklubs Auda čempionāta rīkošanas tiesības ieguva pagājušā gada 9. novembrī pēc Kongresa ģenerālās asamblejas dalībnieku pozitīva balsojuma. 

Pirms tā (6. novembrī) jahtkluba pārstāvji - valdes loceklis Normunds Mačukāns, kā arī Baltijā labi zināmā tiesnese Svetlana Djačkova savu čempionāta rīkošanas redzējumu klatienē Barselonā izklāstīja Kongresa komitejām.

burātājiem.lv uzzināja Kongresa ģenerālās asamblejas laikā, Latvijas jahtklubs bija vienīgais pretendents uz šo sacensību rīkošanu. Turklāt tikai pēc atkārtota čempionāta rīkošanas pieteikšanās termiņa  izsludināšanas, jo sākotnēji interesi rīkot šīs sacensības nebija izrādījis neviens jahtklubs vai organizācija.

Līdz šim jahtklubs Auda jūras jahtām ir rīkojis vienīgi Rudens kausu, kas ir paša kluba - turklāt vienīgās sacensības, kā arī vietējā mēroga atklāto regati Baltic Open Regatta, kuras ietvaros tiek noskairoti arī Latvijas čempioni jūras burāšanā.

Gada sākumā ORC Sportboat Eiropas čempionāta organizatorisko izdevumu segšanai Rīgas dome tā rīkotajiem piešķīra pašvaldības finansiālo atbalstu 11 250 eiro apmērā, bet Latvijas Sporta federāciju padome līdzfinansējumu no valsts budžeta 6 291 eiro apmērā.

Līdz šim augstākā mēroga starptautiskās burāšanas sporta sacensības, kuras ir noorganizētas Latvijā ir Eiropas čempionāts vindsērfingā pieaugušajiem Formula klasē. Tāpat Latvijā ir noticis Eiropas čempionāts vindsērfingā jauniešiem Techno 292 klasē, kā arī pasaules čempionāts vindsērfingā senioriem Raceboard klasē.

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE