Saturday, 05 August 2017 09:39

Mārtiņš Atilla pasaules čempionātā Optimist klasē sasniedz rekordaugstu vietu Latvijai

Mārtiņš Atilla pasaules čempionātā Optimist klasē sasniedz rekordaugstu vietu Latvijai Foto: Matías Capizzano

Latvijas vadošais Optimist klases burātājs Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs) šā gada pasaules čempionātā Optimist klasē izcīnīja 33. vietu.

Šī ir visu laiku augstākā vieta, ko izdevies izcīnīt kādam Latvijas junioru klases burātājam augstākā mēroga sacensībās Optimist klasē.

Pērn pasaules čempionātu burātājs noslēdza 57. vietā.

Atilla bija vienīgais Latvijas izlases pārstāvis, kuram 15. jūlijā izdevās kvalificēties spēcīgākajai grupai, kas cīnās par medaļām, turklāt ar 17. labāko rezultātu kopējā vērtējumā.

Pavisam grupai kvalificējās septiņdesmit burātāji no 34 valstīm, tai skaitā, astoņpadsmit valstu pārstāvji. No Ziemeļvalstu reģiona šajā grupā vēl tikai ir kvalificējušies Zviedrijas un Dānijas burātāji. Savukārt ar lielāko dalībnieku skaitu - četri burātāji kvalificējās ASV, Singapūra, Taizeme un Vācija.

Desmit no spēcīgāko septiņdesmitnieka bija burātājas, kuras pārstāv deviņas valstis. No Eiropas reģiona grupā iekļuva pa vienai burātājai no Portugāles, Spānijas un Krievijas. Peru kvalificējās ar lielāko pārstāvju skaitu - divām burātājām.

Čempiona titulu izcīnīja Itālijas burātājs Marko Gardoni, vicečempiona titulu - Malaizijias burātājs Muhammads Fauzi Binkamans Šahs, bet bronzas godaldu ieguva Kostarikas pārstāvis Miks Sigs Koss Mohrs. Labāko rezultātu meitenēm uzrādīja Maria Perello no Spānijas, kopējā vērtējumā ierindojoties 23. vietā. Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure) 57 meiteņu konkurencē ieņem 48. vietu.

Igaunijas burātāja Karolīna Hārma finišēja 189. vietā, bet Georgs Ristals - 267. vietā. Lietuvas burātājs Vejs Streļčūns - 235. vietā. Tikmēr Somijas izlasei, kuras treneris Renē Abners trenēja arī Latvijas izlasi, īpaši Atillu, labākais rezultāts ir tikai 113. vieta, kuru izcīnīja Volters Vālrūss.

Sacensībās pavisam startēja 281 burātājs un burātāja no 61 valsts.

Pasaules junioru (līdz 15 gadiem) čempionāts Optimist klasē norisinājās Taizemē no 11. līdz 18. jūlijam.

No 16. līdz 17. jūlijam notika pasaules čempionāts komandu sacensībās, kurās uzvarēja ASV komanda, sudraba godalgu izcīnīja Ķīnas komanda, bet bronzu - Malaizijas komanda. Latvijas izlase komandu čempionātā nestartēja.

Latvijas izlase uz Taizemi devās jau 3. jūlijā, kur no 6. līdz 10. jūlijam kopā ar vēl 52 valstu izlasēm piedalījās pirms čempionāta treniņnometnē. Gatavojoties čempionātam, Latvijas burātāji kopā ar Igaunijas un Lietuvas izlases pārstāvjiem Somijas Optimist izlases trenera Renē Abnera vadībā aizvadīja arī trīs treniņnometnes Somijā un Igaunijā.

 

PASAULES ČEMPIONĀTS OPTIMIST KLASĒ 2017: REZULTĀTI

dalībnieks | vieta kopvērtējumā / iegūtais punktu skaits pirms un pēc sliktākā rezultāta atskaitīšanas /dalība pasaules čempionātā

Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs): 33 | 234 / 162 | trešā

Eduards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs): 183 | 376/ 304| trešā

Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure): 246 | 437 / 374| otrā

Miks Eduards Valters (Rīgas jahtklubs): 260 | 496/ 424| debija

Rihards Straume (Klubs 360 / SBA): 265 | 514/ 442| debija

Visi rezultāti+

 

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE