Tuesday, 08 August 2017 09:26

Zvilna un Birzule Orhusā sāk 2018. gada pasaules čempionāta testa sacensības

Zvilna un Birzule Orhusā sāk 2018. gada pasaules čempionāta testa sacensības Foto: Sailing Aarhus

Šodien Dānijas pilsētā Orhūsā (Ega Marina) sākas 2018. gada pasaules čempionāta  testa sacensības olimpiskajās klasēs, kurās startē arī Latvijas pārstāvji - Ričards Zvilna (Latvijas Topper klubs) Laser Standard klasē un Ketija Birzule (Klubs 360) RS:X vējdēļu klasē.

Laser Standard klasē dalību sacensībām ir apstiprinājuši 66 burātāji no 38 valstīm, bet RS:X klasē - 29 vējdēļu burātājas no 16 valstīm. Starp dalībniekiem ir arī klašu vadošie sportisti.

No 8. līdz 11. vai 12. augustam (atkarībā no klases) notiks kvalifikācijas braucieni (opening series), pēc kuriem desmit labākie burātāji veiks vēl vienu, bet komandas - trīs braucienus (medal race), kurā cīņa notiks jau par medaļām.

Šodien Laser Standard klasē paredzēti divi, bet RS:X - trīs braucieni.

Kopumā Laser Standard klasē plānoti desmit, bet RS:X - divpadsmit kvalifikācijas braucieni.

Brauciens par medaļām RS:X klasē notiks 12. augustā, bet Laser Standard - 13. augustā. 

Sacensības notiek visās olimpiskajās laivu un vējdēļu klasēs.

Sākotnēji bija paredzēts, ka sacensības būs arī kaitbordā (Formula Kite), bet, kā liecina organizatoru publicētā informācija, tās tomēr nenotiks.

Tikmēr sacensības jauktajā divu personu komandu disciplīnā daudzkorpusu Nacra17 klasē notiks ar zemūdens spārniem pilnībā aprīkotiem katamarāniem, kas ir jaunievedums šāda veida sacensībās. 

Testa sacensības notiek Orhūsas burāšanas nedēļas ietvaros. Tās rīko Pasaules burāšanas fedrācijas sadarbība ar Dānijs burāšanas federāciju, Orhūsas pilsētu un organizācija Sailing Aarhus.

Sacensībās nestartē Latvijas Laser Radial klases vadošās burātājas no Rīgas jahtkluba Agija Ēlerte un Estere Paula Kumpiņa, kuras no 11. līdz 18. augustam Medemblikā, Nīderlandē aizvadīs pasaules jaunatnes čempionātu Laser Radial klasē.

Pasaules čempionāts burāšanā olimpiskajās laivu un vējdēļu klasēs notiek ik pēc četriem gadiem. Šīs ir nozīmīgākās sacensības valstu kvalifikācijai uz Olimpiskajām spēlēm. Nākamā gada pasaules čempionāts, kas notiks no 30. jūlija līdz 12. augustam, būs pirmās un būtiskākās sacensības kvotu sadalei uz 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Tā laikā pavisam tiks sadalīti 40 % no valstīm piešķiramajām dalības kvotām.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE