Wednesday, 16 August 2017 09:19

Ričards Zvilna 2018. gada pasaules čempionāta testa sacensībās paliek priekšpēdējais

Ričards Zvilna 2018. gada pasaules čempionāta testa sacensībās paliek priekšpēdējais Foto: Jesús Renedo / Sailing Energy / Aarhus Sailing Week

Latvijas Laser klases burātājs Ričards Zvilna (Latvijas Tooper klubs) nākamā gada pasaules čempionāta olimpiskajās klasēs testa sacensībās Dānijas pilsētā Orhūsā palika priekšpēdējā 61. vietā.

Labāko rezultātu burātājs uzrādīja piektajā braucienā, kad finišēja 29. vietā. Pārējos braucienos finišēja 60., 59., 61., 62., 49., 51., 61. un 58. vietā.

Par uzvarētāju kļuva 21 gadu vecais Metjū Vērns (Austrālija), otrajā vietā ar deviņu punktu pārsvaru atstājot savu tautieti, Rio Olimpisko spēļu čempionu Tomu Bērtonu, bet trešajā vietā - Rio Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēju Semu Mīču (Jaunzēlande).

Laser Standard klasē startēja 62 burātāji no 38 valstīm.

Visi rezultāti+

Sacensības notika no 6. līdz 13. augustam. No 8. līdz 12. augustam tika aizvadīti deviņi kvalifikācijas braucieni (opening series), pēc kuriem desmit labākie burātāji 13. augustā veica vienu medaļu braucienu.

Tās rīkoja Pasaules burāšanas federācija sadarbībā ar Dānijas burāšanas federāciju, Orhūsas pilsētu un organizāciju Sailing Aarhus.

Pasaules čempionāts burāšanā olimpiskajās laivu un vējdēļu klasēs notiek ik pēc četriem gadiem. Šīs ir nozīmīgākās sacensības valstu kvalifikācijai uz Olimpiskajām spēlēm. Nākamā gada pasaules čempionāts, kas notiks no 30. jūlija līdz 12. augustam, būs pirmās un būtiskākās sacensības kvotu sadalei uz 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Tā laikā tiks sadalīti 40 % no valstīm piešķiramajām dalības kvotām.

 

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE