Wednesday, 16 August 2017 09:19

Birzule jauno RS:X sezonu un nākamo Olimpisko ciklu iesāk ar pārliecinoši vāju sniegumu

Birzule jauno RS:X sezonu un nākamo Olimpisko ciklu iesāk ar pārliecinoši vāju sniegumu Foto: Jesús Renedo / Sailing Energy / Aarhus Sailing Week

Latvijas RS:X vējdēļu klases burātāja Ketija Birzule (Klubs 360) nākamā gada pasaules čempionāta olimpiskajās klasēs testa sacensībās Orhūsā izcīnīja 23. vietu.

Birzulei sacensības noslēdzās kvalifikācijas medaļu braucienam posmā. Tajā tika veikti deviņi braucieni sākotnēji paredzēto divpadsmit braucienu vietā. Labāko rezultātu burātāja sasniedza ceturtajā braucienā, kurā finišēja 19. vietā. Pārējos braucienos viņa ierindojās 24., 24., 21., 20., 20., 23., 24. un 22. vietā.

Cīņā par medaļām iesaistījās desmit kvalifikācijā augstāko rezultātu uzrādījušās burātājas, kuru vidū bija gan pieredzes bagātas olimpietes, gan Latvijas burātājas vienaudzes. Šajā braucienā  uzvarēja Itālijas spēcīgākā vējdēļu burātāja RS:X klasē Flavia Tartaglini (Itālija), otrā bija Rio Olimpisko spēļu 4. vietas ieguvēja Liliāna Degeusa (Nīderlande), bet trešā - Rio Olimpisko spēļu bronzas medaļniece un šā gada Eiropas vicečempione un čempione U21 grupā Stefānija Elfutina (Krievija).

Galīgais vietu sadalījums pirmajā desmitā tika noteikts, kvalifikācijas un medaļu braucienu punktu kopsummā.

Šajā cīņā un kopējā vērtējumā uzvarēja Liliāna Degeusa (Nīderlande), otrajā vietā ierindojās Marta Maggetti (Itālija), kura kvalifikācijā palika sestā, bet trešajā vietā ierindojās Flavia Tartaglini (Itālija).

Tikmē Igaunijas pārstāve Ingrīda Pūsta sacensības noslēdza 11. vietā.

Sacensībās kopā startēja divdesmit piecas vējdēļu burātājas no 16 valstīm.

Visi rezultāti+

Sacensības notika no 6. līdz 13. augustam. Tās rīkoja Pasaules burāšanas federācija sadarbībā ar Dānijas burāšanas federāciju, Orhūsas pilsētu un organizāciju Sailing Aarhus.

Pasaules čempionāts burāšanā olimpiskajās laivu un vējdēļu klasēs notiek ik pēc četriem gadiem. Šīs ir nozīmīgākās sacensības valstu kvalifikācijai uz Olimpiskajām spēlēm. Nākamā gada pasaules čempionāts, kas notiks no 30. jūlija līdz 12. augustam, būs pirmās un būtiskākās sacensības kvotu sadalei uz 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Tā laikā tiks sadalīti 40 % no valstīm piešķiramajām dalības kvotām.

Saskaņā ar starptautiskās RS:X klases asociācijas mājas lapā pieejamo informāciju Birzulei šogad šīs bija pirmās starptautiska mēroga sacensības šajā vējdēļu klasē.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE