Wednesday, 16 August 2017 16:52

Latvijas čempiona titulus Optimist klasē arī šajā gadā saglabā līdzšinējie čempioni

Latvijas čempiona titulus Optimist klasē arī šajā gadā saglabā līdzšinējie čempioni Foto: Ināra Aile / Jauniešu burāšanas klubs 'Jūrmala'

Par šā gada Latvijas atklātā čempionāta Optimist klasē uzvarētājiem ir kļuvis Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs) un Agate Einause (Rīgas j/k), līdz ar ko saglabājot savu līdzšinējo titulu.

Atillam šis ir trešais, bet Einausei - otrais gads pēc kārtas čempionu godā savā ieskaites grupā.

Neierasti junioru sacensībām, šogad čempionātā sacensību formātu veidoja kvalifikācijas sacensību posms, kurā tika veikti septiņi braucieni, un viens noslēdzošais medaļu brauciens, par kuru tika piešķirti dubultpunkti.

Atilla kvalifikācijas posmu noslēdza kā līderis ar turpat trīskāršu punktu pārsvaru pār savu tuvāko sekotāju Eduardu Pļaviņu (Rīgas jahtklubs), kamēr Einause ierindojās trešajā vietā.

Medaļu braucienā startēja desmit labākie kvalifikācijas sacensību braucēji, kuru vidū bija arī divas Igaunijas burātājas - Karolīna Herma (Kalevas j/k) un Angelina Ēnupa (Pērnavas j/k).

Šajā braucienā finišēja tikai puse no braucējiem, bet pārējie saņēma diskvalifikāciju par pāragru startu, līdz ar ko braucienā nopelnot maksimālo punktu skaitu, kas izšķīra arī vietu sadalījumu labāko desmitniekā.

Rezultātā par uzvarētāju 64 dalībnieku konkurencē kļuva jau minētais Atilla, otrajā vietā ierindojās Einause, bet trešajā - Elza Cibule (Rīgas j/k).

Foto: Ināra Aile / Jauniešu burāšanas klubs 'Jūrmala'

Divdesmit četru meiteņu konkurencē uzvarēja Einause, otrā ir Cibule, bet trešā - Herma.

 

Foto: Ināra Aile / Jauniešu burāšanas klubs 'Jūrmala'

 

Jaunāko dalībnieku ieskaites grupā, kurā startēja divdesmit pieci 2006. gadā dzimušie un jaunāki burātāji, labāko sniegumu uzrādīja pagājušā gada vicečempions šajā grupā Ričards Muciņš (Rīgas j/k), kopējā vērtējumā ierindojoties 14. vietā. Otrā ir Šārona Caune (Jauniešu burāšanas klubs "Jūrmala"), kura kopējā vērtējumā ir 23. vietā, bet trešā - Jete Miezīte (Jauniešu burāšanas klubs "Jūrmala"), kura kopējā vērtējumā ir 27. vietā.

 

 Foto: Ināra Aile / Jauniešu burāšanas klubs 'Jūrmala'

Visi rezultāti+

Šogad Optimist klasē startēja tikpat daudz dalībnieku cik pērn - 64.

No Latvijas ar 46 burātājiem bija pārstāvēti astoņi klubi (Rīgas, Usmas, Engures, Kuivižu, 360, Topper, Pilsētas un JBK Jūrmala), bet no Igaunijas ar 18 burātājiem - divi klubi (Kalevas un Pērnavas).

Latvijas atklātais čempionāts norisinājās no 10. līdz 13. augustam Ķīšezerā, Rīgā vienlaikus ar Laser un Techno 293 klasēm. Tajā pavisam startēja 141 dalībnieks.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE