Tuesday, 06 July 2010 00:00

Engures kauss 2010

Sveiciens visiem burātājiem. Vairs mazāk par nedēļu ir palicis līdz atklāšanas parādei un starts tiks dots pirmajam braucienam regatē „Engures Kauss 2010”. Regate „Engures Kauss 2010” norisināsies Engures ostā no 8. – 11. jūlijam. 

Šī būs pirmā regate, kur vienkopus tiks pulcināti visu paaudžu burātāji no visas Latvijas. Piedalīsies Optimist, Laser un Topcat klases švertlaivas un katamarāni. Vienlaicīgi notiks arī sacensības dažādās ORC klasēs un Q-25 klases jahtām. Tāpat ceram sapulcināt pēc iespējas vairāk Carter-30 klases jahtas, kuras varētu sacensties savā starpā pēc fakta un bez laika pārrēķina. Būs arī izveidota „Jahtkluba Balles” grupa, kurā vienkopus tiks pulcinātas jahtas, kuras nav apmērītas pēc ORC-Club sistēmas vai arī neietilpst Q-25 klasē. Arī daudzkorpusu jahtas nav atstātas malā un viena grupa tiks atvēlēta tieši jahtām ar diviem vai trīs korpusiem. Regates kalendārs atrodams šeit.

Jaunums būs jūras dragreiss kuteriem un motorlaivām. Tas tiks organizēts sestdienas vakarā 18:00, un piedalīties varēs visa veida peldlīdzekļi ar mehāniskajiem dzinējiem, kuri tiks sākumā iedalīti grupās pēc korpusa garuma. Notiks arī dažādi pasākumi krastā. Visas regates norises dienas ostā darbosies bufete, ceturtdienas vakarā notiks kopēja zupas vārīšana pie ugunskura, piektdienas vakarā būs diskotēka, kuru spēlēs DJ „Čalma”. Sestdien Engurē vienlaicīgi ar regati notiks arī Juras svētku svinēšana, kuru laikā Engures stadionā un estrādē tiks organizētas dažādas sporta spēles un koncerti. Vakarā ostā būs ostas balle, kurā spēlēs grupa „Velvets”. Katru vakaru, tur pat ostā, fotogrāfs ir solījis demonstrēt pa dienu uzņemtās fotogrāfijas.

Lai regati varētu veiksmīgi noorganizēt esam lūguši palīdzību daudziem cilvēkiem un uzņēmumiem. Paldies sakām ORC-Latvija birojam un speciāli Albetam Rozinam un Ilmāram Lakšam par atbalsu jahtu apmērīšanā. Paldies SIA „Pure Food” par atbalstu balvu fondam. Paldies AS „Swedbank” par materiālo atbalstu regatei. Paldies SIA „Unda” par pārsteiguma regates atbalstu. Paldies veikalam „Laivu Lietas” un personīgi Valteram Romānam par tehnisko nodrošinājumu ar motorlaivu regates veiksmīgai organizēšanai. Paldies veikalu tīklam „DiviPlus”. Paldies Latvijas Krasta Apsardei par drošas sajūtas nodrošināšanu uz ūdens regates laikā. Paldies viesu namam „Klāņas” par naktsmājām jauniešiem regates laikā. Tāpat sakam paldies visiem mūsu informatīvajiem atbalstītājiem, Kurzemes Radio, Neatkarīgās Tukuma Ziņas, Engures Novada Avīze. Internet vietnēm www.buratajiem.lv, www.sailing-latvia.lv, www.seaclub.lv, www.jahtas.lv, www.usmasjahtklubs.lv, www.enguresnovads.lv , www.visitlatvia.lv, kā arī veikaliem „Klips-B” un „Regate”.

Vis lielākais paldies visiem jahtkluba Engure biedriem, kuri ziedoja savu laiku un idejas, lai īstenotu šo vienreizējo plānu par regates organizēšanu visām paaudzēm. Šis ir pirmais gads un tikai sākums. Turpinājums būs katru gadu jūlija otrās sestdienas nedēļas nogalē, kad vienlaicīgi ar regati „Engures Kauss” Engurē notiek arī Jūras svētku pasākumi.

Uz tikšanos Engurē.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE