Monday, 17 July 2017 18:11

Latvijas pārstāvji papildina zināšanas paralimpiskās attīstības treniņnometnē Gdaņskā

Latvijas pārstāvji papildina zināšanas paralimpiskās attīstības treniņnometnē Gdaņskā Foto: World Sailing

No 12. līdz 15. jūlijam Nacionālajā burāšanas centrā Gdaņskā, Polijā aizvadīta Pasaules burāšanas federācijas (PBF) starptautiskā treniņnometne paraburātājiem un treneriem.

Nometnē starptautiski atzīta trenera Roba Holdena (Dienvidāfrika) vadībā septiņi gan pieredzes bagāti, gan topošie paraburātāji no Īrijas, Zviedrijas, Polijas, Turcijas, Kolumbijas un Latvijas apguva burāšanas teoriju un piedalījās praktiskajās nodarbībās uz ūdens.

 

 

 

No Latvijas nometnē burāšanu apguva Jūrmalas pilsētas internātpamatskolas audzēkņi Alise Caunīte un Vladimirs Šipko, kuri burāšanu apgūst interešu izglītības ietvaros pie Guntara Eistreiķa, bet zināšanas papildināja šogad paraburāšanas gaitas uzsākušais Jānis Lakstīgala un topošā trenere Rūta Eistreiķe.

Par sekmīgu dalību nometnē katrs dalībnieks saņēma PBF sertifikātu, kuru pasniedza Polijas burāšanas federācijas prezidents Tomašs Čamera.

Treniņnometni rīkoja Polijas burāšanas federācija (Polskim Związkiem Żeglarskim), Gdaņskas Fiziskās audzināšanas un sporta akadēmija (Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) un Gdaņskas nacionālais burāšanas centrs.

Nometne notika PBF Paralimpiskās attīstības programmas ietvaros, kuras mērķis ir veicināt paraburāšanas attīstību pasaulē, kā arī sekmēt paraburāšanas atpakaļiekļaušanu 2024. Gada Paralimpiskajās spēlēs .

Šogad šī bija jau trešā šāda nometne. Iepriekšējās notika Argentīnā un Honkongā, bet nākamā notiks Francijā oktobrī.

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE