Saturday, 21 July 2018 08:09

Kumpiņa finišē 7.vietā PČ jauniešiem, pārrakstot Latvijas panākumus

Kumpiņa finišē 7.vietā PČ jauniešiem, pārrakstot Latvijas panākumus Foto: James Tomlinson / World Sailing

Laser Radial klases burātāja Estere Kumpiņa (Rīgas j/k) pasaules jaunatnes čempionātā (Corpus Christi, Teksasā, ASV) piektdien izcīnīja 7. vietu meiteņu ieskaitē, kas ir Latvijas burātājiem jauns sasniegums.

Burātāja sacensības 16. jūlijā sāka ar augstu sniegumu - viena septītā un divas piektās vietas. Turpmākās sacensību dienas divas reizes finišēja sestā, vien sestajā braucienā finišējot vienpadsmitajā vietā. Tobrīd tas burātāju kopvērtējumā ierindoja sestajā vietā.

Noslēdzošajos braucienos Kumpiņa finišēja 10., 13. un 10. vietā, kas tomēr nebija pietiekami, lai 6. vietu nosargātu.

 

 Avots: www.worldsailingywc.org

 

Kopvērtējumā 9 braucienos Kumpiņa nopelnīja 60 punktus, kamēr sacensību favorīte un kopvērtējuma uzvarētāja Šarlote Rouza (ASV) sacensības noslēdza ar 10 punktiem. Rouza par čempionāta uzvarētāju kļuva arī pērn Ķīnā.

Otrajā vietā ar 20 punktiem ierindojās Emma Savelona (Nīderlande), bet trešajā ar 28 punktiem ir Valērija Lomatčenko (Krievija), kura medaļas vietu sev nopelnīja pēdējās dienas braucienos. Pērn viņai bija 6.vieta.

Kumpiņa ar sasniegto rezultātu ir īsā laikā pārrakstījusi Latvijas panākumus šāda mēroga sacensībās.

Vēl tikai pērn decembrī Sanjā, Ķīnā, Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs) pasaules jaunatnes čempionātā šajā pašā disciplīnā izcīnīja 12. vietu, kas bija līdz tam augstākais sasniegums, kādu izcīnījis kāds Latvijas burātājs Laser klasē augstākā mēroga sacensībās.

Arī Laser Radial puišu ieskaitē Ēriks Zvilna pēc noslēdzošajiem trim braucieniem zaudēja vienu vietu, kopējā vērtējumā ar 292 punktiem ierindojoties 40. vietā.

Ar 19 punktiem par uzvarētāju kļuva Džošs Ermits (Josh Armit / Jaunzēlande), otrajā vietā ar  31 punktiem ir Huans Kardozo (Juan Cardozo / Argentīna), bet trešajā vietā ar 32 punktiem ir šā gada pasaules čempions Radial klasē Zaks Litlvuds (Zac Littlewood / Austrālija).

VISI REZULTĀTI

Avots: www.worldsailingywc.org 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE