Wednesday, 24 April 2019 15:10

Latvijas burātājiem augsti panākumi 37. Gardas ezera tikšanās regatē Itālijā

Latvijas burātājiem augsti panākumi 37. Gardas ezera tikšanās regatē Itālijā Foto: © Matias Capizzano

No 18. līdz 21. aprīlim Gardā (Itālijā) norisinājās ikgadējās Optimist klases sacensības - Gardas ezera tikšanās regate (Lake Garda Meeting Optimist Class), kas šogad notika 37.reizi.

Šogad regatē startēja 1030 jaunie burātāji no 40 valstīm.

Latviju sacensībās pārstāvēja 9 burātāji.

Kā ierasts, sacensības atkarībā no burātāju vecuma notika divās ieskaites grupās - Junioru (Juniores) grupā, kurā sacentās 940 burātāji, un Kadetu (Cadetti) grupā, kurā sacentās 90 burātāji.

Regate sākās ar sešiem kvalifikācijas braucieniem, kuros Junioru grupas burātāji startēja sešās flotēs, bet Kadeti divās flotēs. Sadalījums flotēs mainījās atkarībā no rezultātiem iepriekšējā sacensību dienā, kurā tika veikti divi braucieni.

Pēc kvalifikācijas braucieniem Junioru grupas 157 labākos rezultātus savās grupās uzrādījušie burātāji startēja Zelta flotē finālbraucienā, kas sastāvēja no diviem braucieniem. Kadetu grupā divi finālbraucieni notika visiem dalībniekiem.

Junioru grupā augstāko vietu Latvijai izcīnīja Mārtiņš Atilla (LAT 59 / Topper Klubs Latvija), astoņu braucienu summā finišējot 8. vietā.

Atilla, kurš savās starta grupās uzrādīja augstas vietas ((72), 5, 3, 1, 1, 4), pēc kvalifikācijas posma atradās 4. vietā, nodrošinot stabilu vietu Zelta flotes finālbraucienos.

Pirmajā finālbraucienā Atilla sasniedza 5. vietu, bet otrajā un vienlaikus pēdējā braucienā - 23. vietu, kas burātājam bija viens no sliktākajiem braucieniem regatē, un kopsummā viņu novirzīja uz 8. vietu.

Finālbraucienos Zelta flotē startēja arī Agate Einause (LAT 121/ Rīgas jahtklubs), izcīnot 102. vietu. Tikmēr meiteņu ieskaitē Einausei ir 23. vieta.

Šajā grupā startēja arī Eduards Muciņš (LAT 71/ Rīgas jahtklubs), kurš izcīnīja 105. vietu.

Sudraba flotē, kas veica 6 kvalifikācijas braucienus un 1 finālbraucienu, labāko rezultātu 157 dalībnieku vidū izcīnīja Emīls Amsils (LAT 143 / Burāšanas sporta akadēmija/Klubs360), finišējot 2. vietā. Finālbraucienā Amsils uzrādīja 5. labāko rezultātu.

Ričards Muciņš (LAT 68/ Rīgas jahtklubs) izcīnīja 19. vietu, bet Mikus Emīls Baškevičs (LAT 140 / Rīgas jahtklubs) - 88. vietu.

Bronzas flotē Karlīna Vaivode (LAT 138 /Burāšanas sporta akadēmija/Klubs360) izcīnīja 17. vietu.

Smaragda (Emerald) flotē Rihards Pļaviņš (LAT 55 /Rīgas jahtklubs) izcīnīja 15. vietu.

Cadetti grupā Latviju pārstāvēja sacensību debitants Kristers Graudums (LAT 115/Burāšanas sporta akadēmija/Klubs360), kurš savā ieskaites grupā (Sudraba) izcīnīja  17. vietu, kopējā ieskaitē ierindojoties 72. vietā. Par šīs grupas uzvarētāju kļuva slavenā Brazīlijas burātāja Roberta Šaida un Lietuvas burātājas dēls Ēriks Šaids (Brazīlija).

Mārtiņš Atilla - 2. rinda otrais no kreisās puses / Foto: © Matias Capizzano

Par 37. Gardas ezera tikšanās regates uzvarētājiem Junioru grupā kļuva Marko Gradoni (Itālija), meiteņu grupā - Janne Broers (Nīderlande), Cadetti grupā - Ēriks Šaids (Brazīlija), meiteņu ieskaitē - Amēlija Ropke (Vācija).

Junioru grupā apbalvojumu saņēma pirmo 30. vietu ieguvēji.

REZULTĀTI: LATVIJA