Tuesday, 15 September 2020 00:05

Platu 25 sacensībās Usmā pirmās divas vietas sadala viesi, trešajā mājinieki Voodoo

Platu 25 sacensībās Usmā pirmās divas vietas sadala viesi, trešajā mājinieki Voodoo Foto: Latvijas Platu 25 klases draugi Facebook arhīvs

No 11. līdz 13. septembrim Usmā norisinājās apvienotais Usmas SPA kauss Platu 25 jahtu klasei un Latvijas kausa posms, kas pulcēja gan pašmāju aktīvās komandas, gan četras vieskomandas no Lietuvas.

Vienpadsmit komandu konkurencē uzvarēja šā gada Baltijas Platu 25 klases čempioni jahta Bestija (LTU-2208) no Viļņas Aļģirda Žiža vadībā. 

Sacensības komanda atklāja ar divām trešajām vietām, turpinot ar divām otrajām vietām un vēl vienu ceturto vietu. Otrajā sacensību dienā abos braucienos komanda finišēja pirmā. Kopējā vērtējumā komanda uzvaru izcīnīja ar tikai viena punkta pārsvaru. 

Arī otro vietu izcīnīja viesi - jahta Pandora (LTU-2077) no Viļņas kapteiņa Tadasa Žižisa vadība, kas Baltijas čempionātā kļuva par vicečempioniem. 

Jahta Pandora tiesības kāpt uz pjedestāla otrā pakāpiena ieguva pateicoties pēdējā braucienā iegūtajai otrajai vietai. Tas ļāva gūt arī pārsvaru pār Latvijas komandu - jahtu Voodoo (LAT 413) Riharda Vaivoda vadībā, ar kuru jahta Pandora dala vienādu punktu skaitu. Pašmāju jahta Voodoo (LAT 413) Riharda Vaivoda vadībā, pēdējā braucienā ieguva 3. vietu, paliekot trešie arī kopējā vērtējumā. 

Tikmēr šā gada Latvijas čempioniem Buffalo Sailing Team bija jāsamierinās ar septīto vietu. Labākais rezultāts  - trešā vieta, tika uzrādīts ceturtajā braucienā, bet pārējos nepakāpās augstāk par sesto vietu. 

No sieviešu kapteiņu vadītajām komandām augstāko rezultātu uzrādīja jahtas Ra Evolution (LAT – 435) komanda Ievas Kaļķes vadībā. Kopvērtējumā komanda ierindojās devītajā vietā. 

Spirgtais, brāzmainais kurzemnieku vējš ļāva ikvienai komandai pārbaudīt gan savas tehniskās burāšanas prasmes, gan izveicību, īpaši halzējot.

VISI REZULTĀTI

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE