Monday, 13 June 2011 00:00

Sezonas Atklāšana Engurē un Engures kauss 2011

Sezonas atklāšana Engurē Sezonas atklāšana Engurē Foto: jahtklubs Engure

Jahtkluba Engure Sezonas atklāšanas regate notika 28. maijā. Regatē piedalījās piecas jahtas no jahtkluba un ciemos bija ieradusies regulārā jahtkluba organizēto regšu dalībniece jahta Pepsea. 

Nedēļu pirms regates jahtas tika nolaistas ūdenī un vienlaicīgi tika veikti pirmie dziļuma mērījumi ostas vārtos.

Situācija ir līdzīga iepriekšējiem gadiem. Bez padziļināšanas darbiem dziļāks nepaliek un uz vadlīnijas ostas vārtos seklākā vieta ir 2,2 metri. Vairāk uz dienvidiem no vadlīnijas tuvāk dienvidu molam dziļums paliek lielāks un dziļākā vieta ir pie dienvidu mola ar dziļumu 2,8 metri. Atgriežoties pie regates atklāšanas regatē jahtas startēja ar atsevišķu, katrai jahtai aprēķinātu starta laiku. Tādējādi uzvarētājs bija tas, kurš pirmais šķērsoja finiša līniju. Tādā veidā interesanta cīņa un azarts saglabājās līdz finiša līnijai. Dalībnieki cīnījās par galveno balvu – divas stundas veik parkā, kuru sagādāja atpūtas centrs „Milzkalns”. Vēja virziens un stiprums šoreiz bija labvēlīgs kruīz jahtām un pirmo trijnieku izveidoja Giotto, Anna Roza un Diks. Vakarā pēc regates dalībnieki pulcējās viesu namā uz sezonas atklāšanas ballīti un nākošajā dienā kopīgi tika izmantota galvenā balva.

Kā tas notika, varat apskatīties šeit:

http://www.youtube.com/watch?v=Rh87gFzHVa0

Turpat varat skatīt jahtu nolaišanu ūdenī:

http://www.youtube.com/watch?v=FblYjBk_EIA

Atklāšanas regates rezultāti ir pieejami failu krātuvē.

Atgādinām, ka tikai četras nedēļas palikušas līdz Engures Kausam. Šogad Jahtklubs Engure otro gadu pulcēs visu paaudžu burātājus no visas Latvijas vienlaicīgi ar Jūras svētkiem Engurē. Regates nolikums un pieteikuma formas ir publicētas LZS mājas lapas www.sailinglatvia.lv kalendārā.

Šogad būs dažas izmaiņas sacensību norisē. Jaunieši uzsāks regati ceturtdienas rītā līdzīgi kā pagājušajā gadā. Jahtām regate šogad ir saīsināta par vienu dienu un pirmā sacensību diena būs piektdien 8. jūlijā. Dalības maksa tiks paaugstināta tiem dalībniekiem, kuri pieteiks dalību regatie pēc 30. jūnija.

Jūras svētku dienas rītā vienlaicīgi ar Jūras Valdnieku sagaidīšanu tiks rīkots regates dalībnieku gājiens. Katrai jahtas komandai un katram jahtklubam tiks rasta iespēja izpaus un popularizēt savu komandu dalībnieku gājiena laikā. Atraktīvākajām komandām tiks piešķirta Jūras Valdnieka balva. Tāpat sestdienas pēcpusdienā pēc startiem notiks jahtu kapteiņu mačreisa sacensības airēšanā ar optimist laivām.  

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE