Tuesday, 18 June 2013 16:53

Mikro klases burātāji no EK 5.posma atved medaļas un jaunas buras

Ar medaļām no Eiropas kausa “Mikro” klases jahtām 5.posma, kas no 10. līdz 12.jūnijam norisinājās Pleskavā, Krievijā, atgriezās abas Racer divīzijā startējušās Latvijas Mikro klases jahtu “Esterella” un “Micros” komandas.  

Jahtas “Esterella” (LAT-362) komanda - Matīss Alviķis, Kaspars Žilins, Jānis Jēkabsons sacīkstes noslēdza ar pārliecinošu uzvaru, kas kopvērtējumā 21 komandu konkurencē viņiem deva ceturto vietu. Otra Latviju pārstāvošā komanda -  Vladimirs Smoļakovs,  Jānis Vītols un Andris Zjatkovs ar jahtu “Micros” (LAT-222) izcīnīja 2.vietu, kopvērtējumā attiecīgi ieņemot sesto vietu.

Pirmās trīs vietas kopvērtējumā sadalīja mājinieki, kas startēja Proto divīzījā. Pimajā vietā ierindojās G. Svistunova komanda ar jahtu “RUS-39”, kas tikai pēdējā braucienā apsteidza 2.vietas ieguvējus M.Ostapumešenko komandu ar jahtu „RUS-505”, bet 3.vieta Latvijas posma uzvarētājiem, V. Baženova komandai ar „RUS-711”.

Cruiser divīzijā neapsteidzama bija Prohorova komanda „RUS-1”, kuri no līderpozīcijas nebija izskustināmi līdz pat finišam. Kļūdas dēļ startā komanda „RUS-911” savu sudraba medaļu ar viena punktu starpību atdeva saviem tautiešiem jathas „RUS-777” komandai.

Sacensību pirmās divas dienas sportistus priecējušas ar stipru un brāzmainu vēju, bet pēdējā regates dienā diemžēl starti bezvēja dēļ vairs netika doti un sacensības noslēdzās ar 5 braucieniem, informē “Esterella” komandas pārstāvis K.Žilins.

Viņš arī atklāj, ka kārtīgu pārbaudījumu šīs sacīkstes uzlikušas igauņu komandai „EST-268”, kuriem stiprā vēja iespaidā otrajā sacensību dienā neizdevās savaldīt jahtu, un tā nogrima. Pēc vairāku stundu glābšanas darbiem laiva tika izcelta un nogādāta krastā. Ņemot vērā pārdzīvotu, igauņu komanda neatmeta cerības un nākamajā dienā jau atkal bija uz ūdens, parādot izcilu sportisku garu un mīlestību pret šo sportu.

Eiropas kausa  Mikro klases jahtām 5.posms norisinājās Starptautiskās Pleskavas burāšanas regates ietvaros, kas šogad svinēja 10 gadu jubileju. Uz sacensībām, kurās kupli bija pārstāvēta vietējā burātāju saime, bija ieradušās arī komandas no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas. Dalībnieki, kopumā ar 120, cīnījās arī tādās jahtu klasēs kā “Optimist”, “Kadet”, “Raketa”, “Star”, Minitonneri, kā arī paraolimpiskajā “2.4mR” un kaitsērfingā.

Video no atklāšanas.

Nākamais Euro Micro Kausa posms notiks Polijā Gdaņskas līcī "Nord Cup / Mistrzostwa Polski Micro" ietvaros no 6.-7.jūlijam. Tam sekos 37-ais Micro Cup - Micro Class pasaules čempionāts, kas norisināsies no 20.-28.jūlijam Gdiņā.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE