Monday, 08 October 2012 22:17

Pirmās oficālās mačreisa sacensības Latvijā

Spītējot rudens dzestrumam un stiprajiem vējiem, 13. un 14. oktobrī Daugavā pie Ostas skatiem norisināsies pirmās mačreisa burāšanas sacensības Latvijā.

Tā kā pie mums, salīdzinot ar kaimiņiem igauņiem, šis sacensību veids ir pavisam jauns, un Igaunijas Match Race savienība ir ieinteresēta līdzvertīgas konkurcenses attīstībā Baltijas valstīs, aicinājumam pie mums viesoties laipni atsaucās kvalificētais Match Race tiesnesis Priits Ruutels (Priit Ruutel, Igaunija). Viņš šeit ne tikai tiesās sacensības, bet 12. oktobra vakarā, pulksten 19, lasīs arī lekciju par Match Race specifiku un taktikām, kā arī katras dienas beigās notiks aizvadīto sacensību posmu analīze.

Pateicoties vairākiem entuziastiem un Mikro klases jahtu īpašniekiem, gandrīz visu šo sezonu, trešdienu vakaros pie jahtkluba Auda burātāji trenējās izpildīt Match Race taktiskos manevrus. Paredzams, ka sacensībās piedalīses līdz pat 8 komandām. Kapteiņiem tiks piešķirsts Starptautiskās Burāšanas federācijas (ISAF) identifikācijas numurs, un tādā veidā dalībniekiem būs iespējams krāt kompetences līmeņa punktus, atkarībā no sacensību līmeņa. Šīs pirmās sacensības Rīgā ir pieteiktas ISAF 4. līmenim.

Atšķirībā no ierastajām burāšanas sacensībām, Match Race ir "viens pret vienu" cīņa starp divām komandām ar vienādām laivām salīdzinoši īsā distancē. Ideālajā variantā identisku jahtu gadījumā vienīgās atšķirības izpildījumā ir atkarīgas tikai un vienīgi no komandas spējām.

Match Race sacensības ir spraigas, tām nepieciešama salīdzinoši neliela akvatorija, tās ir viegli pārredzamas un saprotamākas arī neprofesionālam skatītājam. Latvijas Match Race asociācija sacensības organizē sadarbībā ar biroju centru un jahtu piestātni Ostas skati, viesnīcu Primo hotel un entuziastiem burātājiem, kas šim pasākumam ir uzticējuši savas privātās Mikro klases jahtas - Diletant 550, kamēr asociācija neatkarīgu identiska dizaina floti vēl veido.

Pieteikties un interesēties - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

12. oktobrī varēs piedalīties treniņos no biroju centra Ostas skati piestātnes no plkst. 16:00-18:00.

12. oktobrī plkst. 19:00 Match Race klīnika Ostas skati konferenču zālē. Match Race pamatnoteikumus pasniegs igauņu Umpairs Priits, lai pirms startiem varētu atbilstoši sagatavoties.

Latvijas Match Race asociācijas biedriem dalības maksa regatē 91 LVL (130 EUR)

Nolikums un Pieteikuma forma atrodami failu krātuvē, sadaļā "rakstiem".

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE